Auto-Created-3
04 Mayıs 2021 ( 2293 izlenme )
Reklamlar

Mehmet Ceyhan “otçuları” açıkladı... Hedefinde Erdoğan'ın başdanışmanı var

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Otçu komplocular" diyerek yüklendiği kesimin gıda takviyesi firmaları olduğunu söyledi.

Posta yazarı Murat Çelik'e konuşan Ceyhan "Aşı karşıtlığının temelinde gıda takviyesi pazarının olduğunu savunarak "Gıda takviyesi ürünleri öyle büyük bir pazar ki… Aşı pazarının onlarca katı büyüklüğünde bir pazar var o sektörde. Üstelik o alan Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde de değil. Tarım Bakanlığı denetliyor" dedi.

AKLA SARAÇOĞLU GELDİ

Ceyhan'ın sözleri akla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nu getirdi. 

Türkiye’de gıda takviyesinde en büyük pazar payı İbrahim Saraçoğlu’nun... En az 50 mağazası ve yüzlerce yerde satış noktası olduğu belirtilen Saraçoğlu, koronavirüs konusunda ise bağışıklık sistemini güçlendirmede beslenmenin öneminin altını çizmesi ile biliniyor. 

Saraçoğlu'nun aşı tartışmasına ise girmemesi dikkat çekiyor.

CEYHAN NELER DEDİ?

Çelik'in köşesinde yer alan Ceyhan'ın diğer mesajları şöyle:

"Gıda takviyesi firmaları, o lobi, bu insanları görevlendiriyor. Bu insanlar bir şekilde aşıyla ya da aşıyı savunan insanlarla mücadele edecek ki o menfaatleri karşılansın.

O takviye ürünlerinin çoğu “Bunu alırsanız hastalanmazsınız, bu sizi hastalıktan korur” sloganıyla pazarlanıyor. Halbuki, aşı dışında herhangi böyle bir yöntem yok. Yani bir gıda takviyesi alarak hastalıktan korunamazsınız.

Bunun için de önce aşıyı kötülemeleri lâzım. Burada dertleri ben değilim; aşı. Ben 40 senedir aşı savunuculuğu yaptığım için bana saldırıyorlar.

Bana yalanlarla saldıranlara bakıyorum. Hekim, sağlık mensubu, epidemiyolog ya da halk sağlığı uzmanı değiller. Ben öyle insanlarla tartışmaya girmem."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş içinde iş AKP'nin yeni hedefini yazdı: BİM mağazaları… Mansur Yavaş’tan provokasyon açıklaması! Erdoğan, Lütfi Elvan'ın karşı çıktığı sistemi raftan indirdi: 'Beş risk tespit edildi'