Auto-Created-3
06 Aralık 2021 ( 5252 izlenme )
Reklamlar

Prof. Naci Görür yanıtladı: İstanbul'daki yoğun koku, depremin habercisi mi?

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kokuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Vatandaşlarda tedirginliğe yol açan ve 'deprem habercisi olabileceği' ileri sürülen koku için Görür, "Kimi medya da bugünkü koku meselesini sordu. Tabii ki nedenlerini incelemeden söylenen şey kesin olmaz Ancak ben bu kokunun depremle ilgili olduğunu düşünmüyorum" dedi. 

Görür, kokunun çıktığı kıyı alanlarının sığ derinliklerinde zengin mavi yeşil alg, müsilaj ve bunlara eşlik eden çok miktarda madde birikimi ve kirlilik olduğunu dile getirdi. Devamında şunları kaydetti:

"Bu birikim özellikle aeorobik ve anaeorobik organizmalar tarafından fizikokimyasal ayrışmaya uğratılmakta ve sonuç olarak oşinografik etkenlere de bağlı olarak gaz ve koku çıkışına neden olmakta olduğunu düşünüyorum."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Yunanistan'a Ayasofya yanıtı İşte Kılıçdaroğlu'nun masasındaki anket! Bakan Varank memleketi Trabzon'da protesto edildi İşte Erdoğan'ın 'aksakallı'sı: Bir Binali Yıldırım portresi