Ana Sayfa
13 Mayıs 2022 ( 4461 izlenme )
Reklamlar

'Seçimlerden sonra bizden hesap soracaklar'

Türkiye yazarı Cem Küçük, bugün kaleme aldığı yazısında muhalefetin Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezaya tepki göstermesinden yola çıkarak "Helalleşme çağrısına kanmayın. Seçimlere 1 yıl var. Seçimler olup bitince hesap soracaklar." dedi.Türkiye yazarı Cem Küçük, bugün kaleme aldığı yazısında  muhalefetin Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza karşısında kenetlenmesiyle paniğe kapılarak, muhaliflerin derdinin helalleşme değil intikam olduğunu iddia etti. Küçük, "Seçimlere 1 yıl var. Seçimler olup bitince hesap soracaklar. Yok diyorlar ama istedikleri bu. Dün Canan Kaftancıoğlu’nun cezası Yargıtay’da onandı. Muhalif isimler neler yazmış bir bakın. Hatta o isimler son bir haftada beğenmedikleri bir yazar Gezi'ye çağrıldı diye neler söyleyip yazdılar gördünüz. Bunların helalleşme çağrısına kanmayın. Tamamen aldatmaca!.." iddiasında bulundu. 

HÜKÜMET SEÇİM ÖNCESİ BUNU İYİ GÖRMELİ 

Küçük, yazısında,  "Hükûmeti tek adam ya da otoriterlikle suçlayanların hepsi darağaçlarını kurmuş bile. Kutuplaştırmadan şikâyet edenler kutuplaştırmanın âlâsını yapıyorlar.  Hukuk geldiğinde göreceksiniz diyorlar. Şu lafı en çok FETÖ’cüler kullanıyor: 'Bir gün hukuk size de lazım olacak.' Sürekli bir korkutma ve intikam isteği var. Tabii kimi neyle suçlayacaklar belli değil" ifadesini kullandı ve hükûmet cephesinin bu durumu iyi görmesi gerektiğini savundu. 

Erdoğan'ın eski danışmanı Karar gazetesi yazarı Akif Beki de, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında tamamı eski tarihli sosyal medya paylaşımları nedeniyle Yargıtay 3. Dairesi'nce onanan 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasını köşesine taşıdı.  Yargıtay'da görülmeden önce yerel mahkemece verilen 5 ayrı suçtan toplam 9 yıl 8 ay hapis cezasına değinen Beki, şunları söyledi: "Yargıtay, 2 davayı düşürdü. Kalan 3’ünden 4 yıl 11 aylık cezayı ise onadı. Devamında siyasetten yasaklanması bekleniyor. Ceza alan tweetlerinden birini, 'Bizi işte bu kafa yoksullaştırdı' başlığıyla yazmıştım. Buyurun, o yazıyı hatırlayalım: 'PKK’lı Sakine Cansız’ın ardından attığı tivit, Kaftancıoğlu’nu terörist yapıyorsa...O gün attığı manşetler, iktidar medyasını kim bilir ne 

Sakine Cansız ve arkadaşlarının Diyarbakır’daki kalabalık cenazesi, Sabah gibi gazetelerde 'Hepimiz Barışız' manşetleriyle verilmişti. Paris’te öldürülen PKK’lıların cenazesi için, 'Barışın gövde gösterisi tüm Türkiye’nin umudunu yansıttı' deniyordu. Spotlarda 'Binlerce kişi siyah yas kıyafetleri giydi, beyaz barış kaşkolları taktı, beyaz barış güvercinleri uçuruldu, kürsüden barış sloganları haykırıldı' yazıyordu. Oysa aynı cinayetler için sadece 'insanlık kaybetti' diye tivit atmıştı. Kaftancıoğlu, terör örgütü propagandasından ceza aldı. Hem de 6 yıl sonra. Hem de CHP İstanbul İl Başkanı olduktan sonra açılan soruşturma ve İstanbul seçimlerini partisi kazandıktan sonra başlayan davada.   Kaftancıoğlu’nun tiviti, terörü övmek ve propagandasını yapmak suçuysa o manşetler nedir, siz söyleyin. Yargının siyasallaşmadığına...Mahkemelerin bağımsız ve tarafsız karar verdiğine...İktidarınsa terörle mücadeleyi muhalefetle mücadeleye alet ve istismar etmediğine kim inanır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Portakal'dan Ali Erbaş'a tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayırseverlere derslik ve okul yapımı için bağışta bulunma çağrısı yaptı Son dakika… Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit düştü Fethullah Gülen öldü mü? Yeğeni gece yarısı açıkladı!