Ana Sayfa
11 Kasım 2020 ( 4427 izlenme )
Reklamlar

Türkiye genelinde koronavirüs kısıtlamaları geri döndü!

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile, tüm İllerde 65 yaş üstü kişilerin saat 10:00 16:00 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklandı.

Ayrıca tüm illerde açık alanlarda sigara içmek yasaklandı.

Genelgede şu ifadelere yer verildi:

“12.11.2020 tarihinden itibaren tüm illerimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/ bulunabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar) ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirilmesi gerekmektedir.

Valilerimizce, koronavirüs salgınının illerindeki seyrin anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00 – 16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde karar alınması gerekmektedir.”

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk ölü bulundu 2. Abdülhamid'in Torunu Nilhan Osmanoğlu, Tepki Çeken Sözleriyle İlgili Açıklama Yaptı CHP'nin memnuniyet anketinden ne çıktı? İşte CHP'li başkanların oy oranları 'Dürüst vatandaş' diye haber oldu, Erdoğan'ı eleştirince hayatı karartıldı!