Almanya'da yaşayan çift izleyenleri çileden çıkardı

2626 izlenme24 Eylül 2020
Reklamlar

Almanya'da yaşayan gurbetçi çifte, tatil için geldikleri İstanbul'da sokak röportajında Türkiye ekonomisi soruldu.

YouTube'da yayın yapan Zeyrek isimli bir kanalın mikrofonuna konuşan çift, Türkiye'de ekonominin durumunun iyi olduğunu, Türkiye'de yaşayanların nankörlük yaptığını söyledi.

"ALMANYA'DA EKONOMİ DAHA KÖTÜ"

Türkiye'de insanların televizyonlarda açız diye bağırdıklarını fakat restoranların dolu olduğunu söyleyen gurbetçi kadın, Almanya'nın ekonomik durumunun Türkiye'den daha kötü olduğunu, insanların çöplerden şişe topladığını dile getirdi. 

Muhabirin, "Dolar 7,50 lira oldu, altın fırladı ama ekonomi iyi diyorsunuz" sözlerine gurbetçi kadın, "Malesef öyle, ama insanlarımız değer bilmiyor, açız diye bağırıyorlar. Neresi aç?" dedi.

"AÇIM DİYE BAĞIRANLAR ALMANYA'YA GELSİN GÖRSÜN"

Kadının eşi ise, "Açım diye bağıranlar Almanya'ya gelsin. Ben Almanya'da yaşıyorum. Türkiye'nin ne kadar iyi olduğunu ben dışardan daha iyi görüyorum. Gelsinler görsünler Avrupa'yı. Çok değil 1 ay kalsınlar. Ondan sonra baksınlar." dedi.

Muhabirin, " Ekonomi daha mı kötü Almanya'da" sorusu üzerine ise çift, "Tabi çok kötü" cevabını verdi.

"TÜRK LİRASI KULLANIN"

Muhabirin bu kez dövizdeki hareketliliği hatırlatarak, "1 Euro 10 lira oldu" demesi üzerine ise çift, " Olsun. Ne olacak kardeşim. Sen de euro kullanma. Türk lirası kullan ne olur yani." ifadelerini kullandı. 

TARTIŞMA HARARETLENDİ

Gurbetçi çiftin açıklamalarına çevredeki bir vatandaş tepki göstererek, Türkiye'deki asgari ücreti hatırlattı. Geçim sıkıntısı, hak ve özgürlükler konusunda gurbetçi çifte itiraz eden vatandaşla çift arasında hararetli bir tartışma yaşandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehrin göbeğinde iğrenç olay! Erdoğan'dan 'Evimize ekmek götüremiyoruz!' diyen esnafa tepki çeken sözler Davutoğlu ekibinden Erdoğan'ın 'Pelikan' ziyaretine videolu yanıt Fatih Portakal Berat Albayrak'ın istifasının arka planında yaşananları anlattı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Koronavirüse yakalanan İmamoğlu'ndan sağlık durumu hakkında ilk açıklama: Hastaneden video yayınladı