Haberler
22 Şubat 2020 ( 7762 izlenme )
Reklamlar

Hakan Şükür'den 9 yıl sonra gelen itiraf

Futbol kariyerini noktaladıktan sonra 12 Haziran 2011'deki seçimlerle siyasete giren FETÖ'cü Hakan Şükür, siyasi hayatıyla ilgili yıllar sonra bir itirafta bulundu. Aktif futbolu bıraktıktan sonra, antrenörlük lisansını aldığını ve kesinlikle siyaseti düşünmediğini belirten Şükür, ısrarlara dayanamayarak siyasete girdiğini belirtti.

"SİYASETİN ŞÖHRETİMİZİ KULLANDIĞINI FARK ETTİM"
Futbol projelerini ülke çapında gerçekleştirme imkanı vadedildiğini söyleyen Şükür, "Seçildikten sonra bunun mümkün olmayacağını anladım. Aslında siyasetin imajımızı, şöhretimizi kullandığını fark ettim. Çok sonradan siyasete girdiğime pişman oldum" ifadelerini kullandı.

"BİRÇOK TEKLİF ALDIM"
FETÖ'cü Şükür, "Şöhret olmak, toplumun her kesimi tarafından sevilmek siyasetçiler tarafından kullanılmak isteniyor. Birçok teklif aldım: Belediye başkanlığı, milletvekilliği, spor bakanlığı..." şeklinde konuştu.

Hakan Şükür, kazançlarını Türkiye'de değerlendirmeyi tercih ettiğini ve yurt dışına yatırım yapmadığını söyledi. ABD'de başladığı kafe işinin battığını hatırlatan milli futbolcu, "Kariyerime yine futbolda devam etmek istiyorum" dedi.

UBER ŞOFÖRLÜĞÜ YAPTIĞINI DOĞRULADI
Uber şoförü olduğuna dair haberlere de değinen Şükür, bir dönem Uber işi yapan bir arkadaşına İngilizce öğrenmek için eşlik ettiğini ancak tam olarak şoförlük yapmadığını belirtti.


"17-25 Aralık'ta güvenimiz sarsıldı" diyen Şükür, bakanların yargılanmamasına atıfta bulundu ve "Bize gelsin yargılansın diyenler, kendileri hakkındaki suçlarla ilgili yargılanmadı." ifadesini kullandı.

 İstifasının ardından, tehditler aldığını belirten Şükür, eşinin iş yerinin taşlandığını, çalışanların taciz edildiğini ve bundan dolayı ülkeden ayrılmaya karar verdiklerini söyledi

'GÜLEN HAREKETİ İKTİDAR TARAFINDAN EL ÜSTÜNDE TUTULDU

 Darbe suçlamalarına ilişkin de konuşan Şükür "Hakkımda böyle bir iddianame yok. Sadece kara propaganda var. İnsanlar suçsuzluğunu değil, iddia sahibi suçunuzu ispat etmek zorunda. Suçlular kimse ceza alsın. Bunu en çok ben isterim. Hangi hareketten, hangi cemaatten kim varsa ceza alsın" dedi. 

"Gülen Hareketi'nin bir dönem Türkiye'de özellikle iktidar tarafından el üstünde tutulduğunu" söyleyen Şükür, bu cemaatin düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağıyla dahi götürüldüğünü dile getirdi. "O dönem her şöhret gibi ben de bu programlara davet edildim ve katıldım" diyen Şükür, hakkındaki suçlamaları reddettiğini söyledi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Donald Trump'tan Suriye'ye operasyon ve Erdoğan'a ilişkin açıklama Soyguna bakın; yol aynı mesafe aynı, fiyat 10 kat Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kur'an okumayan çocuklar şeytanla beraberdir SON DAKİKA: Acı haber az önce geldi! CHP milletvekili hayatını kaybetti!