Auto-Created-3
10 Mart 2021 ( 2019 izlenme )
Reklamlar

Anadolu Ajansı'ndan cenaze haberinde skandal sansür

Anadolu Ajansı, Ferhan Şensoy'un vefat eden usta oyuncu Rasim Öztekin için yazdığı mektubu sansürledi.

Şensoy mektubunda "Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede" ifadelerini kullandı. Anadolu Ajansı ise mektuptaki "neşeli bir meyhanede" kısmına haberinde yer vermedi.

Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy, Rasim Öztekin'in vefatı dolayısıyla tüm sevenlerine baş sağlığı dileğinde bulundu. Derya Şensoy, sağlığı el vermediği için törene katılamayan Ferhan Şensoy'un, Öztekin için yazdığı mektubu okudu.

Şensoy, mektupta şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ortaoyuncular'ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro'dan yetişti Rasim. Kısa sürede Ortaoyuncular'a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular'da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh'a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885'te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede."

Anadolu Ajansı ise Rasim Öztekin için düzenlenen törene ilişkin yaptığı haberinde Şensoy'un mektubunu sansürledi. Mektuptaki "neşeli bir meyhanede" kısmı AA'nın haberinde yer almadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözcü yazarından olay yazı: Ziya Selçuk kurtulduğuna sevinir gibiydi Bakan Koca korona ölümlerindeki ortak noktaya dikkat çekti, bir kez daha uyardı 70 yaşında Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı 20 yaşındaki Burcu koronavirüsten hayatını kaybetti