Ana Sayfa
25 Haziran 2019 ( 2888 izlenme )
Reklamlar

'Asla binmem' demişti...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı seyahatlerine eşlik eden gazetecilere Hürriyet yazarı ve CNN Türk programcısı Ahmet Hakan da eklendi.

Ahmet Hakan, "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim" demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP adında büyük bir hezimete dönüşen İstanbul seçimlerinin ardından yoğun bir diplomasi trafiğine hazırlanıyor. İlk olarak Japonya'da G20 Liderler Zirvesi'ne katılacak olan Erdoğan, daha sonra Çin ve Bosna Hersek'i ziyaret edecek.

Erdoğan'ın bir hafta sürecek olan yolculuğuna çok sayıda gazetecinin yanı sıra Hürriyet'ten Ahmet Hakan da katılacak.

Ahmet Hakan, T24'ten Fatih Karagülle'nin "İlk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını davet edildiğinizi öğrendik, sizden de teyit etmek istedik, bilgi verir misiniz" sorusuna, "Bunun bir haber değeri mi var" karşılığını verdi. Hakan, T24 editörünün "Teyit etmek istiyoruz" yanıtı üzerine, "İnternet sitelerine konuşmuyorum" dedi.

"Asla ve kata uçağına binmem"

Ahmet Hakan 16 Ocak 2016 tarihinde Hürriyet'te yayımlanan yazısında, "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim" demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'ndan İnce'ye: Sizinle sonra görüşeceğiz Emekli ve memur zammı netleşiyor: Asgari ücreti tahmini ne kadar olacak? Hüsnü Mahalli: Millet İttifakını içeri atmalı Mehmet Ceyhan'dan Nagehan Alçı'ya çok sert yanıt!