Auto-Created-3
08 Aralık 2019 ( 4703 izlenme )
Reklamlar

'Aslı Baykal CHP'nin Başına Geçmek İstiyor'

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sahibi olduğu Halk TV’nin satılacağına dair iddialara bir yenisi daha eklendi. Baykal’ın Halk TV’yi satmaya sıcak baktığı öne sürülürken ancak kızı Aslı Baykal’ın satışa sert şekilde karşı çıktığı söylendi.


Sabahattin Önkibar, Oda TV’de yayınlanan yazısında, Halk TV’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Aslı Baykal, ilerde CHP’nin genel başkanlığına geçmek istiyor ve bu nedenle de Halk TV’yi elde tutulması gereken büyük bir güç olarak gördüğünü öne sürdü.. Önkibar’ın yazısının ilgili bölümü şöyle: Halk TV’nin satılacağı iddiası internet medyasına düşünce telefonda şu soruya muhatap kaldım: “Komşun Baykal’a sorsana, haber doğru mu?” Deniz Bey’i cep numarasından aradım lakin ulaşamadım. 

Bunun üzerine ben de aileye çok yakın olduğunu bildiğim isimleri aramaya başladım. 

‘HABER DOĞRU’

 Sonuç: Haber doğru yani böyle bir teklif ya da girişim var. Ancak Aile içinde itirazlar söz konusuymuş. Dinlediğime göre Deniz Bey teklif edilen parayı az bulmuş. Oğul Ataç ile eş Olcay Baykal bu konuyla ilgili değiller.

OĞLU VE ÜÇÜNCÜ SINIF EKİP 

Kızı Aslı Baykal ise Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Halk TV’nin satılmasına karşı. Niye mi? İşte yakın çevrenin değerlendirmesi: “Aslı Hanım Akademik hayatını aniden noktalayıp hiç bilmediği medya sektörüne girmesi siyasete soyunacağının net işareti. Elinde tuttuğu Halk TV’nin vereceği güçle CHP genel başkanlığını hedefliyor.” Kuşkusuz CHP liderliğini istiyor yakıştırması soyut iddiadır. Ancak komşu olarak emin olduğum husus Aslı Hanımın siyasete girme kararını verdiğidir. Bu olgudan hareketle Halk TV yönetimini, üstelik her dediğini yaptıramayacağı Uğur Dündar gibi profesyoneller yerine, rahat yöneteceği üçüncü sınıf bir ekiple talip olması ve yine medya’dan bihaber oğlunu Genel Müdür koltuğuna oturtması yukarıda ki iddialara acaba mı dedirtiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Bu hazırlıklardan anladığıma göre, bir seçim tekrarı kararı gelebilir' İmamoğlu sert konuştu: Bugüne kadar yapmadım, şimdi afişe edeceğim! 'MHP gıkını bile çıkaramaz' dedi ve ekledi: Eğer Erdoğan HDP ile anlaşırsa... Ahmet Hakan - Fatih Altaylı kavgası büyüyor