Ana Sayfa
10 Mayıs 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Bakan Bilgin'den emekli ve memur zammı açıklaması

Bakan Bilgin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlattı.

''YOL HARİTASINI BELİRLEYECEĞİZ''

Hükümet olarak çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirten Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı: Hızlı tanı kitlerini devreye sokacağız Bomba iddia! AKP son seçim kozunu seçimden önceki gece böyle oynayacak! Prof. Dr. Yasemin Açık kadınlar için tarih yazıyor Emekli maaşını çeken 65 yaş üstü vatandaşa mesajla para cezası kesildi!