Ana Sayfa
05 Şubat 2022 ( 4455 izlenme )
Reklamlar

Benzin ve mazota büyük zam geliyor: Günü belli oldu!

Benzin ve mazot denilince akla ilk gelen şey zam oluyor. Son zamanlarda zam üstüne zam gelen akaryakıtta bir artış da 7 yılın zirvesine yükselen petrol fiyatları nedeniyle bekleniyor. Brent petrol 93 dolar civarında ve fiyatı adım adım yükseliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam gelecek. Böylelikle fiyatlar 16 liraya dayanacak.

Son dönemde hem dolar kuru hem vergiler hem de petrol fiyatları etkisiyle zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatları bu sefer Ekim 2014 sonrasındaki 7 yılın zirvesine yükselen petrol fiyatlarında artış nedeniyle daha da yukarı gidebilir.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzin ve motorine yeni zam yolda. Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam bekleniyor.

Son zamla birlikte benzin 15 lirayı aşacak, motorin ise 16 liraya dayanacak.

EKONOMİST OĞUZ DEMİR SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Ekonomist Oğuz Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

'Çok üzülerek... Haftaya salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorinde 7090 kuruş arası yeni bir zam gelme olasılığı çok yüksek.

Petrol fiyatlarındaki artış zammın nedeni :( Pazartesi sert bir düşüş olmazsa gelecek zam bu...' dedi.

BRENT PETROL FİYATLARI

Perşembe günü, günü 91.11 dolar seviyesinde tamamlayan Brent petrolün varili, dün itibarıyla önceki göre yüzde 2.27 artışla 93.18 dolara ulaştı.

Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili ise 93,17 dolara kadar yükseldi.
Doğu Avrupa ve Ortadoğu'da devam eden jeopolitik gerilimler ve petrol arzına ilişkin olumsuz haberlerle ABD'deki fırtınanın arz tedarikini sekteye uğratacağı endişeleri fiyatları yükseltti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emin Çölaşan: Sayın vatandaşlarım, nasıl yönetildiğinizi görünüz! Reuters'tan Erdoğan analizi: Sonbaharı yaşayan bir Sultan Akılalmaz ihmal! Huzurevine kontrole giden doktor, 54 yaşlıya korona bulaştırdı Büyük skandal: Türkiye'de ev almaları yasak olan Suriyeliler yasağı böyle deliyor!