Auto-Created-3
28 Mart 2020 ( 48762 izlenme )
Reklamlar

Cahit Turhan'ın Bileti Bu Yüzden Kesilmiş!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın yerine Adil Karaismailoğlu atandı. Cahit Turhan’ın, halk koronavirüs salgını nedeniyle can derdindeyken maskelerle Kanal İstanbul ihalesi yapması gerekçesiyle görevden alındığı iddia edildi.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Cahit Turhan’ın yerine yine kendisi gibi Trabzonlu olan Adil Karaismailoğlu atandı. 

KANAL İSTANBUL BAŞINI YEDİ İDDİASI 

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ihmal nedeniyle onlarca cana mal olan Çorlu ve Ankara tren kazalarında görevden alınmadı. Mehmet Cahit Turhan’ın, dünyada bir ilki gerçekleştirerek salgın günlerinde millet can derdindeyken maskelerle Kanal İstanbul ihalesini yapması nedeniyle görevden alındığı iddia edildi. Büyük tepki çeken Kanal İstanbul ihalesinin yandaş gazetelerde yer almaması dikkat çekmişti.

 İHALEYİ ERDOĞAN’DAN HABERSİZ YAPABİLİR Mİ?

 Turhan’ın, Kanal İstanbul ihalesini AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan habersiz yapamayacağı belirtilirken, sosyal medyada, “Diyelim ki ihaleyi Cumhurbaşkanından habersiz yaptı? Peki neden ihaleyi de iptal etmediniz? Bu ihale için bütçeye 8 milyar lirayı da habersizce Cahit Turhan mi koydu? İhaleden günler önce muhalefet itiraz etmeye başlamıştı, onu da mı duymadınız? diye soruldu. 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

 Turhan’ın yerine Adil Karaismailoğlu’nun atandığı belirtildi. Adil Karaismailoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki görevinden istifa etmişti. Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

ÜSLUP DİKKAT ÇEKTİ! 

Bakan Karaismailoğlu için, kovuldu gibi bir üslupla, ‘görevine son verildi’ yazıldı. Resmi gazetedeki yazıda şöyle denildi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ıncı maddeleri gereği atanmıştır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın sağlık durumu nasıl? 'Konuştuğum iki AKP'li isim...' Yeni vergi hamlesi... Yetkileri genişletilecek AKP'de kriz büyüyor! Berat Albayrak ile Abdulhamit Gül arasında patlayan kavga.... Salatalık Maskesi Yapmak İçin 4 Tarif