Ana Sayfa
18 Ağustos 2021 ( 83 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın Afganistan planı ortaya çıktı

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afganistan planını kaleme aldı.

Yarkadaş'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan’da gelişen son süreci kendi lehine çevirmeye çalışıyor. Erdoğan, Taliban’la yaptıracağı görüşmeler üzerinden hem Batı ve ABD ile hem de bölgeyle ilişkisini güçlendirmeyi tasarlıyor.

KRİZ VAR AMA…

Afganistan’dan Batı’ya doğru yaşanması beklenen göçün, Batı’da yaratacağı travmayı bilen Erdoğan, bunu fırsata çevirmek istiyor. Erdoğan, yeni süreçte Taliban ile diplomatik bir ilişki kurabildiği takdirde, AB ve ABD’nin kendisine daha çok ihtiyaç duyacağını düşünüyor. Bunun sonucunda da AB ve ABD’nin kendisinden vazgeçemeyeceğini hesaplıyor. Kısacası; Erdoğan Afganistan krizini bir fırsat olarak kullanmak ve “Batı’nın vazgeçemediği alternatifsiz lider” olmak istiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emin Çölaşan tarikat rezaletini yazdı: Tutuklandığına falan hiç bakmayın Kadir Şeker’in cezası belli oldu! Yılmaz Özdil'den Hulusi Akar yazısı: En ünlü madalyasını Amerikalılar taktı Prof. Dr. Ziya Mocan: 'Çapa Tıp Fakültesi’nde şimdiye kadar üç profesör hayatını kaybetti'