Auto-Created-3
23 Ocak 2020 ( 8812 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan Kendi Anketinde Hüsrana Uğradı!

TÜİK verilerinden Başkanlık Sistemine, Kanal İstanbul’dan Libya’ya yurttaşın AKP’ye destek vermediği AKP’nin kendi yaptırdığı ankette ortaya çıktı.


AKP, güvendiği bir Araştırma şirketine son dönemlerde tartışılan bazı konularla ilgili bir anket yaptırdı. Ankette, Kanal İstanbul’dan TÜİK verilerinin inandırıcı olup olmadığı, başkanlık sisteminden, hangi partiye destek verildiğine yönelik çeşitli sorular yer aldı. 

Sorulardan biri, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon rakamlarına vatandaşın inanıp inanmaması oldu. Sonuçlarının Erdoğan’a ve AKP kurmaylarına gönderildiği ankete verilen cevapta, her 100 kişiden 81’i TÜİK rakamlarına inanmadığını belirtti.

 Açıklanan resmi enflasyon rakamlarıyla vatandaşın sokakta yaşadığı enflasyon oranının çok farklı olduğunu açıkça ortaya koyan bu anket sonucunu, dijital yayımlanan gazete pencere bugün manşetine taşıdı. HDP OYUNU YÜKSELTTİ Söz konusu ankette partilerin aldığı oy oranlarıyla ilgili sonuçlar da dikkat çekiciydi. buna göre AKP’de gerileme, diğer partilerde ise yerinde sayma eğilimi ortaya çıktı. HDP’nin ise oyunu yüzde 1,5 artırdığı görüldü. Optimar’dan çarpıcı seçim anketi! İşte yeni partilerin son durumu… 

LİBYA MESELESİ 

Yapılan araştırma, hükümetin Libya’ya asker göndermesine halkın destek vermediğini de gösterdi. araştırmaya katılanların sadece yüzde 33’ü destek belirtirken yüzde 67 oranında vatandaş bu karara karşı çıktı.


VATANDAŞLAR BAŞKANLIK SİSTEMİ VE KANAL İSTANBUL’A KARŞI

 Araştırmada bir başka önemli saptama da halkın mevcut başkanlık sistemine destek vermediğinin ortaya çıkması oldu. “Bugün anayasa değişikliği oylaması yapılsa, mevcut sisteme destek verir misiniz?” sorusuna ‘evet’ yanıtı verenlerin oranı yüzde 32’de kaldı. Toplumun yüzde 68’i, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini benimsemediği yönünde görüş belirtti. Öte yandan araştırma Kanal İstanbul’a da halkın destek vermediğini gösterdi. Destek orani sadece yüzde 30’larda kaldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener'in açıklaması BALGAT'A DÜŞTÜ!.. Uğur Dündar böyle ifşa etti Skandallar zinciri: AKP'li belediye başkanı mahkeme kurdu, vatandaşı ilçeden kovdu! Gülse Birsel'in yazısı sosyal medyayı salladı