Ana Sayfa
18 Şubat 2020 ( 3526 izlenme )
Reklamlar

Eski Cumhurbaşkanının eşi Hayrünnisa Gül siyasete giriyor

Ali Babacan'ın kuracağı partinin içinde eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün de yer alacağı iddia edildi.
Partileşmesi yılan hikayesine dönen Ali Babacan önderliğindeki oluşum ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Babacan'ın çalışma ekibinde yer alan bir ismin aktardığına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül, yeni partinin Kurucular Kurulu'nda yer alacak.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre;  Babacan'a yakın kaynak, tüzük çalışmasında sona gelindiğini ve parti tüzüğünü Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç'ın yazdığını belirtirken, Şubat ayı içerisinde yeni partinin kamuoyuna ilan edileceğini kaydetti.

Çalışmalarının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteği ile sürdüğünü belirten Babacan'ın çalışma ekibi içerisinde yer alan isim, "Abdullah bey gibi Hayrunnisa hanım da, kuracağımızı partiyi çok önemsiyor. Yeni partide yer almaya sıcak bakıyor. Yapılan son değerlendirmelerde kurucular arasında yer alması kararlaştırıldı. Bu, sayın Abdullah Gül'e de bir vefa göstergesi olacak" ifadelerini kullandı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'de genel başkanlığa yeni aday! Son dakika: Yüzlerce Hataylı Lütfü Savaş için toplandı! YSK Başkanı Sadi Güven'den Seçim Güvenliği Açıklaması! İmamoğlu'na destek çağrısı