Ana Sayfa
10 Mayıs 2022 ( 2402 izlenme )
Reklamlar

Eski müttefik Fehmi Koru iktidarın seçim planını açıkladı

Milli Gazete'nin haberine göre, gazeteci Fehmi Koru, kendisine ait sitede yazdığı bugünkü yazıda erken seçim iddiasını dile getirdi. "Erken seçim konusunda ben biraz takıntılıyım." diyen Fehmi Koru, "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını dinleyip hükümetin ve tek tek bakanların icraatlarına baktığımda, seçimin iddia edildiği gibi 2023 haziran ayında değil, zamanından önce yapılacağına dair kanaatimin güçlendiğini görüyorum." ifadelerini kullandı.

"TARİH VERDİ"

Öte yandan Aile destek programının açıklanmasına dikkat çeken Fehmi Koru, "Aile destek programının haziran (2022) ayında başlayacağı, bu yılın temmuz ayında maaş ve ücretlere yapılacak zamlarla dar gelirlilerin alım gücünün iyileştirileceği  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklandı. Hemen o iyileştirmelerin ardından eylül veya ekim aylarından birinde seçim düşünüldüğü kanaatim pekişti." yazdı.

İşte, Fehmi Koru'nun dikkat çeken o yazısı:

"Belli konularda kendimizi tartışmaya fazla açık bırakmadığımız durumlara eskiden ‘peşin fikirlilik’ denilirdi, aynı durum için artık ‘önyargılı olmak’ kalıbı kullanılıyor. 

‘Takıntılı olmak’ da denilebilir.
Erken seçim konusunda ben biraz takıntılıyım.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını dinleyip hükümetin ve tek tek bakanların icraatlarına baktığımda, seçimin iddia edildiği gibi 2023 haziran ayında değil, zamanından önce yapılacağına dair kanaatimin güçlendiğini görüyorum.

Aile destek programının haziran (2022) ayında başlayacağı, bu yılın temmuz ayında maaş ve ücretlere yapılacak zamlarla dar gelirlilerin alım gücünün iyileştirileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklandı.

Hemen o iyileştirmelerin ardından eylül veya ekim aylarından birinde seçim düşünüldüğü kanaatim pekişti.
Dedim ya, peşin fikirliyim, önyargım var ve seçim tarihinin erkene alınacağı konusuna takıntılıyım.

Takıntılı olmamın pek çok sebebi var da birini hepsinden çok önemsiyorum: Seçim tarihi erkene alınmazsa anayasanın açık hükmüne göre Tayyip Erdoğan seçmen karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkamıyor…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Davutoğlu açıkladı: Pelikancıların arkasında kim var Erdoğan'dan Karkamış'ı ziyaret eden Ümit Özdağ'a: Bunlar daha iyi günleriniz Usta oyuncu Hüseyin Özay hayatını kaybetti! Veyis Ateş yazdığı açıklamayı yayımlamaktan korktu