Flash TV karıştı: Sisi canlı yayında dolar yaktı, Can Ataklı çok kızdı!

2492 izlenme 26 Aralık 2021
Reklamlar

Flash Tv’de ekranlara gelen ‘Al Sana Haber’ adlı programın moderatörü Seyhan Soylu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan doları aç gözlü faizcilere ters köşe yaptı” diyerek canlı yayında dolar yakınca Can Ataklı sert tepki gösterdi.

“ARKADAŞ AZICIK BEYİN…”

Seyhan Soylu, önceki gün ekranlara gelen canlı yayında “Evini arabasını dahi satıp Dolara paralarını yatıran faiz lobisine hizmet edenlere inat olsun diye ödül aldığım pastamı Dolar ile yakıyorum’’ demiş ve Türkiye’de ilk defa canlı yayında dolar yakarak faizcileri protesto etmişti.

Fakat aynı kanalda ANA HABER spikeri Ataklı, Seyhan Soylu’nun sözlerine istinaden canlı yayından seslenerek; “Seyhan Soylu az önce yayında dedi ya Cumhurbaşkanı ters köşe yapar falan diye. Nah yapar. Şimdi öyle konuşmak kolay da öyle değil o iş. Şu an da birtakım kişiler halay çekiyor olabilirler. Ekranlarda zafer çığlıkları atabilirler. Ama yine söylüyorum politika yanlış. Sen Türk Lirasını Dolara teslim ettin. Türk Doları gibi bir şey oldu.

Yapmayın bu numaraları, geçicidir. Yarın halk pahalılığın altında ezilince ben o zaman sorarım. Konuşmanın tamamını bilemiyorum tabi ama muhalefet şu an biraz daha zorda gibi. Bakın saraya destek veren bu yalakaların aklı yok. Şimdi bana hem faiz lobisi diyor, -bana derken muhalefette olanlara- hem de Doların artmasından mutlu oluyor diyor. Kardeşim faiz lobisiysek bizler, faiz yükselince Dolar düşecek değil mi? Peki Doların yükselmesini istiyorsak da faizin düşmesinden yanayız demektir.

Arkadaş azıcık beyin. Biraz akıllı olmaya çalışın yahu. Biraz kitap okuyun, dinleyin, konuşun. Kendi kendinize konuşmayın ama. Ekonomi konuşacaksanız açın biraz temel ekonomi kitaplarına bakın. Yani aynı adama hem faizci hem Dolarcı deyince bir tuhaf oluyor be güzel kardeşim. Kapiş. Anlaştık. Akıllı olun. Tayyip Beye de sesleniyorum. Şu yandaş takımını bir sınavdan geçir. Akıllısı lazım size.”

 DEMOKRATİK BİR TELEVİZYONUZ

Soylu; “Biz herkesin düşüncelerini özgürce ifade ettiği demokratik bir televizyonuz. Ama Can abi biraz köşeli konuşarak bize nah hareketi etmiş. Biraz dozunu kaçırmış. Can abiciğim seni çok iyi anlıyorum. Muhalif söylemlerinle çok popüler bir adamsın.

Aklı selim kelamlarında var ama burada herkesin düşüncelerine de saygı duymak lazım. Zannediyor ki muhalefet, erken seçim olunca tuş yapacaklar. Biz de dedik ki tuş falan olmaz buradan. Yanlış stratejiler oluyor. Hayatım boyunca bir sarayda soytarılık falan da yapmadım. Ben Atatürk’ ün makamında kim oturursa otursun biz her zaman ona saygı duyarız. Onu da korumakla yükümlüyüz.

Milletin de evini, arabasını satıp Dolar’a yatırmasından muzdarip olduğum için tepkimi Dolar yakarak gösterdim. Sen Can Ataklı Doların kalkıp inmesiyle çok da ilgilenme. Ekonomi de olur böyle şeyler. Önemli olan sizin yaşınızdaki bir adamın libidosunu nasıl kaldırıp indirmek lazım. Onu konuşalım” ifadelerini kullanmış ve bu tartışmanın bitmeyeceği sinyalini vermişti.

LOKUM YOLLADI

Can Ataklı’dan yeni hamle gecikmedi. Bugün yayında Seyhan Soylu’ ya bir kutu lokumla birlikte bir not yollayan Ataklı’nın bu hareketi “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım” olarak algılanmış olsa da gerçek Seyhan Soylu’nun notu okumasıyla ortaya çıktı. Notta; “Ağzın tatlansın diye lokum ikram ediyorum. Tatlı yiyin tatlı konuşun. Yalakalık yaparken ağzın yapışmış. Sana saray lokumu yolluyorum. Dolar düştü ama haftaya çıkacak. Merak etme.” yazıyordu.

Seyhan Soylu Lokumu yerken “Can Ataklı, saray lokumuymuş, yerim. Vallahi şimdi bana lafları çakıyorsun çakıyorsun ama, eğer ki Erdoğan beyefendi bir talimat verse Demirören’e alın şu adamı Hürriyet’ in veya Star’ın başına dese, beni de burada unutma abi, anlaşırız” diyerek kahkaha attı.

Sisi masadakilere dönerek “Hem ağzımıza ediyor hem de lokum gönderiyor.” dedi ve lokumu yemeye devam etti. Bir süre sonra yayında telefonu çalan Seyhan Soylu’yu Flash Tv’ nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ bizzat arayarak kendisiyle görüştü. Telefonu kapatan Soylu; “Patron aradı, seni ellere vermem asla sen benim kızımsın. Kanalımın starısın. Can Ataklı’ya gelen iş tekliflerinden de yararlanmaya çalışma dedi” şeklinde konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zafer Arapkirli canlı yayında AKP’li Yeliz’in taklidini yaptı Açık açık söyledi... Yargılanacak 3 yaşındaki Elif Perinçek'i kurtaran görevli Habertürk canlı yayınında gözyaşlarını tutamadı Erdoğan: Benim araştırmalara ve anket şirketlerine güvenim kalmamıştır