Auto-Created-3
16 Mart 2021 ( 8127 izlenme )
Reklamlar

'Hepsi Yaptırdı, Duyurulsun İstemiyorlar'

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu…

Yurttaşların aşı beklediği bir dönemde milletvekillerine aşı yapıldığını söyleyen DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, "Siz Allah'tan korkmuyor musunuz" dedi. DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Karar TV yayınına konuk oldu. Yeneroğlu, aşılama programı dışında yer alan milletvekillerinin de aşı olduğunu ve bunun saklandığını söyledi. 

'SİZ ALLAHTAN KORKMUYOR MUSUNUZ DEDİM'

 "3 hafta önce bana da söylediler. Ben de 'Arkadaşlar siz Allah'tan korkmuyor musunuz' dedim" sözleriyle duruma tepki gösteren Yeneroğlu, şöyle konuştu: "Yaş haddine bakılmaksızın bütün milletvekilleri oldu. Ben olmadım. Çünkü ahlaki bulmuyorum. 

Duyurmamaya çalışıyorlar. Ben ahlaki ve etik bulmuyorum. Bu çok yanlış bir şey. Bizden önce aşı olması gereken insanlar var. Sağlık görevlileri var, güvenlik görevlileri var, askerlerimiz var, cezaevlerindeki insanlar var. Hiç olmaması gereken bir çok milletvekilinin aşı olduğunu öğrenince çok üzüldüm. İktidar muhalefet fark etmiyor."

Ali Babacan'dan ittifaka yeşil ışık


Son zamanlarda yaşanan  erken seçim tartışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, erken seçiminin Cumhurbaşkanına bir dönem daha hak verdiğini belirterek, "Dolayısıyla benim tahminim, vaktinden bir miktar önce seçim yaparak bir dönem daha kendine hak kazandıracak bir yöntem izleyeceği" ifadesini kullandı.

"GÜCÜNÜ RİSKE ATMAYACAKTIR"

Bunun ne zaman olacağına dair bir fikrinin olmadığını vurgulayan Babacan, "Ama ne kadar erken? Ülke herhalde bu kadar sıkışmış durumdayken Cumhurbaşkanı'nı elindeki gücü riske atmayacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Cumhuriyet'ten İpek Özbay'a konuşan Babacan ittifak konusuyla ilgili düşüncelerini, "Bu kadar erken bir aşamada ittifak görüntüsü doğru olmayacaktır. Çünkü ittifak bir seçim ittifakı. Seçim bitince ittifak anlamsızlaşıyor. Kaldı ki son bir ayda diğer muhalefet partilerinin yaptıkları açıklamalara bakarsanız ittifak konusunda çok somut şeyler duymuyorsunuz" ifadeleriyle aktardı.

"ÖZGÜN KİMLİĞİMİZİ OLUŞTUMALIYIZ"

Babacan açıklamalarının devamında, "Örneğin Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Karamollaoğlu'nun yaptığı basın toplantısını dönüp bir izleyin. İkisi de 'Seçim yaklaşınca bunu konuşuruz' diyorlar. Bizim de kendimize özel bir sebebimiz var. Kendi özgün kimliğimizi öncelikle oluşturmamız lazım.

Erken aşamada herhangi bir siyasi partiye yakın görünür, erken aşamada ittifakın içinde gibi algılanırsak vatandaşlarımız bizi anlamak için çaba göstermez, 'Bunlar onlarla beraber' derler, bitti. Kendi zihinlerinde bizi bir torbaya atarlar. Halbuki bizim yeni bir parti olarak kendi özgün kimliğimizi oluşturmamız gerekir" dedi.

Babacan, "Siyasi partilerimiz, evrile evrile gidiyor. Bir yıl önceki durumla bugünkü durum farklı, muhtemelen bir sene sonra da biraz daha değişir.Bugünden adını koymayı doğru bulmuyoruz" diye konuştu.

"KARARI SEÇİM ZAMANI VERECEĞİZ"

Günün şartlarına göre hareket edeceklerini aktaran Babacan ittifak kararını seçim zamanı alacaklarını söyledi ve "Ama olumluolumsuz, hangi ittifakla bilemiyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Denize atlayarak intihar eden Nilgün öğretmenin ailesiyle yürek burkan konuşması Annesi öldürülen çocuğa 16 yıl yardım yaptı ama yetmedi... Ayşe Özgün dava açtı Fatih Portakal'dan 'Berat Albayrak' uyarısı: Espiri yapmıyorum gerçekten ters tepebilir! Acılı Yarbay'dan Olay Mektup!