Auto-Created-3
08 Şubat 2020 ( 5188 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı'nın açılış programına katıldı. Fuar çıkışında gazetecilerin ulaşım zammıyla ilgili sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, vatandaşın tepki göstermekte haklı olduğunu belirterek, "İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim" dedi.

Vatandaşların zam tepkisi konusunda sonuna kadar haklı olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

*Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı. Çünkü, bugün Türkiye'de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız.

*Bunu biliyoruz. 3 yıldır; 2017'nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor. Ama Türkiye'deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok.

*Yani yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizi şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası.

"BUNDAN ÖNCEKİ ZAMLARIN ISKALANMASINA GÜLÜYORUM"
*Ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa, bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.

*Trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Çünkü niye gülümsüyorum? Sanki Ekrem İmamoğlu'nun zam yaptığı bir husus üzerinden, daha önceki zamları ıskalamaları ve bunun üzerinden siyaset yapmalarına üzülüyorum. Biraz da gülümsüyorum açıkçası. Ama halkımız, her yapılan zamma tepki göstermekte haklı.

NE OLMUŞTU?
İstanbul'da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam kararı alınmıştı. Özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 liradan 3,50 liraya yükselmişti. Yeni tarife 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Kemal Kılıçdaroğlu sahaya iniyor

CHP “az” oy aldığı iller için kolları sıvadı. Yapılan çalışmada 24 il belirlendi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da AK Parti’nin kaleleri olarak sayılan ve MHP’nin de güçlü olduğu 24 ile gidecek.


KILIÇDAROĞLU SAHAYA İNECEK

CHP partinin oyunun “az” olduğu iller için bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmada 24 il belirlendi.

KILIÇDAROĞLU 24 İLE GİDECEK

Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat’ın olduğu 24 ile ilişkin bir program hazırlandı.

CHP’Lİ VEKİLLER 24 İLE İKİ KEZ GİTTİ

CHP’li milletvekilleri daha önce iki kez 24 ile giderek partiyi güçlü ve zayıf kılan unsurların neler olduğu, vatandaşın temel sorunları ve beklentilerine ilişkin rapor hazırladı.

VEKİLLERİN ARDINDAN KILIÇDAROĞLU 24 İLE GİDECEK

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, 24 ile gidecek ve 1 yılda bu ziyaretleri tamamlayacak.


CHP Genel Başkanı 15 Ocak 2020 Çarşamba günü Aksaray’a gitti.

CHP’li yetkililer söz konusu 24 ile ilişkin, “Kazanamadığımız belediyeler de var. Bazısında milletvekilimiz var bazısında yok. Şöyle bir çalışma yapılmıştı, genişleme potansiyelimizin en yüksek olduğu 24 il. Gücümüzün düşük olduğu ve genişleme potansiyelimizin olduğu” değerlendirmesini yaptı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ece Erken canlı yayında... 'KABATAŞ VAKASI' Ekrem İmamoğlu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan görevi devraldı Erdoğan'dan 'yeni parti' açıklaması Sayıştay’dan ihraç edilen isim AKP’li çıktı