Ana Sayfa
31 Ocak 2022 ( 38 izlenme )
Reklamlar

Kanal İstanbul çevresi, Araplara parsel parsel satılıyor

Kanal İstanbul manzaralı Yenişehir Rezerv Yapı Alanı 1, 2 ve 3. Etap planlama sahası imar uygulaması Arapları sevindirdi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kararına göre daha önce tarla olarak görünen arsalar, konut ve ticaret alanına dönüştürülüyor. Bakanlığın planı onayladığı ve kadastro cetveline itirazlar için bir ay askıda kalacağı ifade edildi.

"ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN"
Tüm bunlar olurken, sosyal medada dolaşıma giren bir video da tartışma konusu oldu. Söz konusu videoda arapça konuşan bir adam, İstanbul Valiliği'nin duyurusunu şirket merkezindeki büyük ekrana yansıtarak “Allah'a şükürler olsun” diyerek aylardır bekledikleri kararın çıktığını müşterilerine anlattı. 

YouTube'a 20 Ocak'ta yüklenen videoda konuşan ve bir emlak şirketinin yöneticisi ya da sahibi olduğu sanılan şahıs şunları söyledi: “Bu kararın önemi İstanbul'un genişlemesidir. Bir hayal ve ümitti, hayata geçti. Peki bu karar bizim ne işimize yarayacak?” Aynı şahıs verdiği cevapta şirket olarak satın aldıkları bir arsanın yüzde 45'inin, yeni yayımlanan kadastro cetvelinde konut ve ticaret alanına dönüştüğünü duyurdu.

Ekranda konuşan yönetici, arsa alanları tebrik ederek şöyle söyledi: “Allah'a şükürler olsun ana yolda yer almış ve marinaya bakıyor. Geçen dönemde tarla olarak nitelendirilen bu arsa, artık ticaret ve konut alanı olarak imarlıdır ve değeri kat kat artmıştır. Arsa alan herkesi tebrik ederiz.” 

ÇİĞDEM TOKER ARAŞTIRDI: ÜRDÜNLÜ ‘GO SMART'
Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, videoda logosu bulunan "Go Smart"ı araştırdı ve köşesine taşıdı. Toker, şunları söyledi:

“Go Smart Danışmanlık Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi” 100 bin TL sermaye ile 17 Ocak 2019'da Başakşehir'de kurulmuş. (23 Ocak 2019'da yayımlanmış)

Şirketin tek kurucu, ortağı ve yöneticisinin adı, Husam Tamim Moh'd Aladnani.

Aladnani, Ürdün vatandaşı. İkamet adresi de Ürdün'de.

Şirketin bir numaralı amacı: “Her türlü müşteri temini ve müşteri yönlendirme faaliyetleri, alım satım ve hizmet komisyonculuğu yapmak.”

Bunun ardından emlakçılık reklamcılık turizm vb hizmetler geliyor.

Aladnani'nin Türkiye'deki tek şirketi, Go Smart değil.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sabah'ın başyazarı Barlas'tan enflasyon yazısı: 'Birinci Dünya Savaşı sonrası Almanya... Çekmeköy’de düşen helikopterin yine aynı olduğu açıklandı Fatih Portakal, Erdoğan'ın doğalgaz müjdesinin ardından milyonların beklediği soruyu sordu Milyonlarca insanı ilgilendiren haber! Yine zam yine zam!