Kılıçdaroğlu büyük yolsuzluğu açıkladı...

6291 izlenme 26 Ocak 2022
Reklamlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kısa sürece bürokratlara yaptığı seslenişi hatırlatarak, "Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun!" dedi. 

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bu akşam saat 22.00'de halka önemli bir konu hakkında bilgi vereceğini duyurmuştu. 

Kılıçdaroğlu Twitter'da yaptığı açıklamada, yolsuzluklar, israflarla ilgili belge yağdığını söyleyerek, "Bugün sizi bu belgelerden bir tanesine şahit olmanız için davet ettim" diye konuştu.

"Bazıları saraydaki şahıs tarafından imzalanmış" diyen ana muhalefet lideri "Beytülmal'e el uzatan b belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz" diye kaydetti. 

3 Nisan 2018 tarihli açık ihaleye dair belgeyi açıklayan Kılıçdaroğlu, "2018 yılında 3,2 milyar TL'ye yapılan ihale iptal edildi ve 2020 yılında aynı ihale 9,4 milyar TL'ye beşli çeteden birine verildi. Tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekildi" dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona verileri açıklandı! İşte 25 Ekim tablosu Gökçek oturduğu evi nasıl aldı MHP'nin sevmediği bakan: 'Süleyman Soylu'nun da etkisiyle tasfiyesi için harekete geçildi!' Harf Devrimi'ni hedef alan Bilal Erdoğan'a Sinan Meydan'dan tepki