Auto-Created-3
06 Aralık 2021 ( 69 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası Erdoğan’la karşı karşıya geldi: Faiz muamması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Bloomberg HT'nin aktardığına göre Credit Suisse analistler, Kavcıoğlu’nun geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık’ta faiz indirimi olmama olasılığının arttığını söylediğini belirtti.

Raporda, TCMB Başkan Yardımcısı Mustafa Duman'ın Para Politikası Kurulu’nun faiz indiriminin devam edip etmeyeceğine yönelik kararını 16 Aralık’ta vereceğini söylediği fakat Başkan Kavcıoğlu'nun araya girerek “16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı” dediği belirtildi.

ERDOĞAN NE DEDİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Siirt'te yaptığı konuşmasında, "Üretenin ve istihdam sağlayanın daima yanında olacağız. Düşük faizle yanında olacağız. Çok da uzun olmayan bir sürede inşallah tüm bu fiyat hareketlerini, kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız."  ifadelerini kullanmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fahrettin Koca yalanladı, yabancı bankalar ifşa etti CHP'li Özel: Ey Erdoğan, sözünün eriysen hodri meydan 'Atatürk Havalimanı swap anlaşması karşılığında Katarlılara satıldı' Sedat Peker sessizliğini 'Erkam Yıldırım' ile bozdu: 'Yeni bir mecraya geçeceğiz'