Mikrofon açık kaldı parti içerisindeki kavga ortaya çıktı

1543 izlenme 30 Nisan 2022
Reklamlar

AKP Kurucular Kurulu ve MKYK üyesi Haluk İpek’in ve AKP Ordu Milletvekili Ergün Taşcı’nın da katıldığı iftar programında dikkat çeken bir diyalog kameralara yansıdı.

Seçim hazırlıkları kapsamında düzenlenen Karadeniz turunda, AKP Ordu teşkilatından birçok ismin katıldığı iftar programı basına kapalı gerçekleşti. İftara, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in katılmaması ise dikkat çekti.

“BURADA OLMAMASI BÜYÜK BİR DANGALAKLIK”

Öte yandan, Haluk İpek’in, Hilmi Güler’in iftara katılmaması üzerine söylediği sözler kameranın kayıt aldığı sırada mikrofona yakalandı.

Gerçek Gündem’in ulaştığı videoda, İpek’in yanında bulunan AKP’li vekil Taşcı’ya, “Büyükşehir belediye başkanımızın burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” dediği duyuldu. Taşcı’nın da “Ciddi bir sıkıntımız var, genel merkez de gün sayıyor” diye yanıt verdiği kameralara yansıdı.

Bununla birlikte iddialara göre, AKP’lilerin katıldığı iftar programına
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in davet edilmedi.

METİNER'DEN TEPKİ: YAZIK

Eski AKP’li vekil Mehmet Metiner, AKP’li İpek’in sözlerine tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Metiner, “Hiç yakışıyor mu bu tarz konuşmalar, bu tarz bir üslup, bu tip dedikodular, bu tür kıskançlıklar, bu türden siyasi ayak oyunları, bu denli büyüklenmeler, arkadan atıp tutmalar? Yazık! AK Partimiz adına, AK Partimize aşkla gönül verenler adına çok yazık” ifadelerini kullandı.

"OLMAMASI GEREKEN OLMUŞTUR"

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk de konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Külünk açıklamasında Metiner’e katıldığını belirtti. Külünk, "Sayın İPEK kendisi de çok üzgündür. Olmaması gereken olmuştur. Sayın Hilmi Güler bey mücadelemizin ilk anından bu yana tereddüt etmeden yol yürümüş ve mücadelesine güçlü şekilde devam eden büyüğümüzdür. Vakit bir olup güçlü olma vakti” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yabancı bankalar kaçacak iddiası "Fitne ateşi yakıp bu ateşe odun atanlar" İmamoğlu: 60 yaş üstünün toplu taşıma kullanım oranı yüksek, lütfen uzak durun Emin Çölaşan'dan 'tarikat' yazısı: Esas mesele buzdağının altında yatıyor