Ana Sayfa
17 Mart 2020 ( 15390 izlenme )
Reklamlar

Rize'de umreden dönen 438 kişinin test sonuçları negatif çıktı

Rize Valiliği'nden yapılan açıklamada, umre ziyaretinin ardından şehre dönen 438 kişinin sürekli kontrol altında tutulduğu ve koronavirüsle ilgili yapılan test sonuçlarının 'negatif' çıktığı belirtildi.

Umre ziyaretinin ardından Rize'ye dönen 438 kişinin sağlık durumu hakkında Rize Valiliği'nden açıklamada bulunuldu. 

Kişilerin evlerinde sürekli kontrol altında tutulduğu kaydedilen açıklamada, "Tüm illerimizde olduğu gibi geçen hafta itibariyle umre ziyaretinden dönen bütün vatandaşlarımız hava limanlarında gerekli tıbbi kontrol yapılarak Rize'ye intikallerine izin verilmiştir.

 Bahsi geçen kişiler İl Sağlık Müdürlüğümüzce evlerinde sürekli kontrol altında tutulmuştur" ifadeleri kullanıldı.


TESTLERİN TAMAMI "NEGATİF" ÇIKTI

Rize'de yeni tip koronavirüs önlemlerinin birçok ilden önce başlatıldığını belirten açıklamanın devamında "Umreden dönen kişilerden belirli aralıklarla numuneler alınmış ve yapılan testlerin tamamı 'negatif' çıkmıştır. Umrecilere karantina kararı alındıktan sonra her yerde yapılan uygulamalar ilimizde de yapılmaktadır" denildi.

'Herkesi atlattım, beni karantinaya alamadılar' dedi! Arkadaşları ihbar etti


Almanya'dan Türkiye'ye İsviçre üzerinden dönen Sakaryalı bir esnaf, "Havalimanındakileri atlatıp geldim" deyince esnaf arkadaşları tarafından yetkililere ihbar edildi.

Sözcü Gazetesi'nden Erhan Kaytanbay'ın haberine göre; olay yerine gelen 112 ekipleri 50 yaşlarındaki esnafı polis eşliğinde karantina için gözlem altına aldı. O anlar bir vatandaş tarafından kaydedildi.

Olay Sakarya, Atatürk Sanayi Sitesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Almanya’ya giden bir Sakaryalı esnaf, AlmanyaTürkiye arasındaki uçuşlar iptal edilince bir süre ülkeye dönemedi. İsviçre’den Türkiye’ye uçuşların serbest olduğunu duyunca da Almanya’dan İsviçre’ye giderek, oradan hava yoluyla İstanbul’a geldi.

“HERKESİ ATLATTIM” DEDİ
14 gün kuralına uymayıp geldiği gün (bugün), Sakarya’daki Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki iş yerine giden esnaf, burada görüştüğü arkadaşlarına, “Atatürk Havalimanı’nda herkesi atlattım. Beni karantinaya alamadılar” dedi. Daha sonra iş yerinde çalışmaya başladı.

SAĞLIK EKİPLERİ POLİS EŞLİĞİNDE GELDİ
Bu durum üzerine sanayi sitesindeki diğer esnaflar, karantina altında olması gerekirken iş yerine gelen arkadaşlarını polise ve 112 ekiplerine ihbar etti. Polis eşliğinde sanayideki dükkâna gelen 112 ekipleri, şahsı polis zoru ile gözaltına aldı.

KARANTİNA HASTANESİNE GÖTÜRÜLDÜ
Serdivan’da Corona virüsü hastanesi olarak ayrılan ToyotaSa Hastanesi’ne götürülen esnafın, kontrol amaçlı karantina altına alındığı belirtildi. Esnafın sağlık ve polis ekiplerince sanayi sitesinden alınması olay yerinde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alarm veriyor... Boş yatak kalmadı Saray'daki kritik toplantıda konuşulanlar ortaya çıktı Bakan Turhan'ın ardından o da gitti Erdoğan'ın sağlık sorunlarını saraydaki kaynak doğruladı