Ana Sayfa
09 Mayıs 2022 ( 16 izlenme )
Reklamlar

Selvi, İmamoğlu'nun davetini 'beğenmemiş': Gitmem

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayramlaşmak için çıktığı Karadeniz turuna katılan bazı gazeteciler üzerinden başlayan tartışmayla ilgili açıklamalarda bulunmuş; 'kendisine muhalif gazetecilerle' beraber poz vermeyi kendisinin istediğini, önümüzdeki günlerde farklı örnekler gelebileceğini belirtmişti.

İmamoğlu, “Bugün Nagehan Hanım gelmiştir. Yarın başka bir isimi davet edeceğim. Yurt içinde yapacağım bir geziye örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum" diye konuşmuştu. 

İktidara yakınlığıyla bilinen, özellikle son dönemde kaleme aldığı yazılarda genel olarak Millet İttifakı'nda ve CHP içinde cumhurbaşkanı adaylığı konusunda 'çatlak olduğu' mesajlarını veren Selvi, İmamoğlu'na bugün yanıt verdi. 

"İmamoğlu beni gezisine davet edemez mi? Eder. Normalde ben gider miyim? Giderim" ifadesini kullanan Selvi, şöyle devam etti:

"Ama İmamoğlu’nun içine girdiği tartışmalı durumdan kurtulmak için benim adımı kullanması hiç şık olmadı. Normalde giderim. Ama böyle yaptığı için gitmem."

NAGEHAN ALÇI, 'İMAMOĞLU'NA SALDIRANLARIN ZİHİNLERİ DEVLETİN KONTROLÜNDE' DEMİŞTİ

Söz konusu gezide tartışmalara yol açan gazetecilerden biri de, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ydı. Alçı, İmamoğlu ve kendisine yöneltilen eleştirilere şu yanıtı vermişti:

"Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri evet hiçbiri mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. Bilakis rejime faydalı kişiler. Hepsinin de zihinleri bir şekilde Devlet’in kontrolünde. Korku ya da başka sebeple. Sonuçta böyleler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi destek olanlar da vardır ama siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları. Ekrem İmamoğlu’na bu şekilde saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suç duyurusunda bulunuldu: 'Erdoğan ve Sancak yargılanmalı' Erdoğan'dan İdris Naim Şahin'e: Bu taklacıya... Salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi Prof. Ali Ülkü Azrak corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti