Auto-Created-3
04 Mart 2022 ( 1458 izlenme )
Reklamlar

Sonar anketi: En başarılı belediye başkanları belli oldu

Kamuoyu araştırma şirketi Sonar, Türkiye genelindeki büyükşehirler ile Ankara ve İzmir ilçe belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını araştırdı. İlk 10'a giren belediye başkanları belirlendi.

10 Şubat 1 Mart 2022 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde yapılan ankette CATI sistemi kullanıldı. Her ilçeden 1000’er kişi ile telefonla yapılan ankette bazı ilçelerde yüz yüze anket yöntemi uygulandı.

İZMİR VE ANKARA İLÇELERİNDE CHP'Lİ İSİMLER ÖNDE 

Ankara ilçeleri arasında yapılan ankette başarı oranı en çok çıkan isim yüzde 71.2 ile Çankaraya Belediye Başkanı Alper Daşdelen oldu. Daşdelen'i yüzde 69.4 ile AKP'li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok takip etti. 

İzmir'de ise ilk sırada yüzde 68.3 ile CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü olurken, ikinci sırayı yüzde 66.2 ile CHP'li Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç aldı.

Büyükşehirlerdeyse CHP ve AKP ayrı ayrı ele alındı. Sonuçlar şöyle şekillendi: 

CHP'li büyükşehir belediye başkanları arasında yapılan başarı anketinde yüzde 66.8 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu zirvede yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ikinci sırada yer aldı. 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akaryakıtta bugün yürürlüğe giren zamların ardından yarın yeni zam bekleniyor! Çin devlet medyasından Erdoğan iddiası Erdoğan'dan Seçim İçin Büyük Plan Türk gençleri için ev sahibi olmak artık hayal