TV 100 canlı yayınında Fahrettin Koca'ya 'Ekrem İmamoğlu' isyanı

1752 izlenme 23 Ekim 2020
Reklamlar

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100'de Ahu Özyurt'un sunduğu Sağlı Sollu programında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün İstanbul'da koronavirüs salgının seyrine ilişkin yaptığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edilmemesine sert tepki gösterdi.

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın TV 100'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki gösterdiği açıklamaları şöyle:

"Bugün geliyor Sayın Bakan İstanbul'da toplantı yapıyor. "İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Sn. Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık" diyor. Ayıptır ya! Bu şehrin seçilmiş bir belediye başkanı var. Üstelik iki kere seçilmiş. 16 milyon insanın Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

Sayın Bakan Koca, İstanbul Valisi'yle İl Emniyet Müdürü ile, başhekimlerle toplantı yapıyyor. Ve o toplantıya Ekrem İmamoğlu çağrılmıyor."

HADİ ÖZIŞIK'TAN SKANDAL SÖZLER

Hadi Özışık'ın "Ekrem İmamoğlu gelip orada ne yapacak?" sözlerine Yarkadaş şöyle tepki gösterdi:

"Ne demek gelip ne yapacak? Emniyet Müdürü ne yapacak? Koronayı mı durduruyor Emniyet Müdürü? Olur mu arkadaşlar... Ekrem İmamoğlu'nun bu toplantıya çağrılmaması yanlış. İmamoğlu'nun olmadığı İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı'nın katılmadığı bir toplantıda hangi kararı alıyorsun?


Ekrem İmamoğlu İstanbul'un barajlarından suyundan sorumlu mu? Sorumlu! Ulaşımından, vapurdan, metrodan, kentin temizliğinden sorumlu mu? Sorumlu!

Arkadaş siz bu koronavirüsle mücadeleyi nasıl yapıyorsunuz? Ayıp ama ya... Ben gerçekten Fahrettin Koca'nın samimi olmadığını bir kez daha söyleyerek bırakıyorum."


İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN: İMAMOĞLU, TOPLANTIYA DAVET EDİLMEDİ

Öte yandan programın ilerleyer saatlerinde İBB Sözcüsü Murat Ongun, Barış Yarkadaş'a Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'da yaptığı toplantıya ilişkin şu açıklamayı gönderdi:


"Biz de toplantıyı Twitter'dan öğrendik. Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı tarafından düzenlenen toplantıya davet edilmedi. Bu kesin ve net bir bilgidir"


VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ VAR İMAMOĞLU YOK!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yapılan toplantıyı sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurmuştu:

"İSTANBUL Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Sn. Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şans topu makineleri çıkmayacak sayılara mı ayarlı 20’li yaş fotoğrafını paylaşanlara kötü haber Bakan detayları açıkladı Ünlü Sanatçı SESSİZ SEDASIZ GİTTİ...