Ana Sayfa
09 Eylül 2021 ( 1486 izlenme )
Reklamlar

Yıllar sonra beklenen oldu: Suriyeliler için ilk kez bu kararlar alındı!

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; alınan kararlar doğrultusunda Altındağ İlçesi'nin Önder, Ulubey, Battalgazi semtlerinde bulunan Suriyelilerin sayılarının azaltılması ve metruk binalarda barınanların başka semtlere gitmeleri istendi. Böylece Suriyelilerin gettolaşması önlenmiş olunacak.

Başka illerde kaydı bulunan Suriyelilerden yakalananlar, kayıtlı olduğu illere gönderilecek ve haftanın belirli günlerinde polis ya da jandarmaya gidip imza atacak.

Ayrıca il değişikliği yapmak isteyen Suriyelilere 2 bin lira “Yol yardımı”nda bulunulması kararlaştırıldı. Aynı şartlarda yaşayan Türk vatandaşlarına ise hiçbir maddi yardım yapılmadı.

Suriyelilere yapılan desteğin, evleri yıkılacak olan Türk vatandaşlarından esirgenmesi çalışmaları yürüten görevlileri de üzdü. Metruk bir evde oturan hamile bir kadına sahada görev yapan kamu görevlileri kendi aralarında para toplayarak oturacağı bir ev kiraladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

60 saniye içerisinde uykuya dalmanızı sağlayan 4 yöntem Son dakika… Burhan Kuzu vefat etti Türkiye Erdoğan’ı değiştiriyor mu Erdoğan: Turist zaten gelmiyor, gelene yasak mı uygulayalım? Oradan 3-5 dolar gelecekse bırak gelsin!