Erdoğan'ın bir dediği bir dediğini yine tutmadı

804 izlenme 16 Ağustos 2021
Reklamlar

Afganistan'dan Türkiye'ye gelen göçmenlere ilişkin tartışmalar devam ederken; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine birbiri ile tutarsız açıklamaları ile gündeme geldi.

Yol TV'de yer alan habere göre, Erdoğan, 11 Ağustos tarihinde katıldığı bir televizyon programında Afganistan'dan Türkiye'ye gelen göç dalgasına ilişkin ''Sosyal medyada abartıldığı gibi düzensiz göç akını yok'' ifadelerini kullanmıştı. 

Ancak Erdoğan bugün yaptığı açıklamada ise göç konusuna ilişkin ''Giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız'' sözlerini sarf etti.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Afganistan tepkisi: Sabah başka akşam başka konuşuyorsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Afganistan'da yaşanan gelişmeler ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu duruma ilişkin çelişkili açıklamalarına dair paylaşımlarda bulundu.

Erdoğan'a yönelik ''Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor'' ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için ise ''Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır'' diye yazdı. 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şöyle: 

''Sevgili Halkım, Selden mağdur olan insanlarımızın yanında olabilmek için belediye başkanlarımızla birlikte bölgedeydik. Maalesef ülkece canımızın derdine düştüğümüz bu günlerde, bir de önümüzde Afganistan ve olası göçler konusu var; ve bunu başka bir zamana öteleme lüksümüz yok!

Tüm gelişmeleri sürekli sizlerle paylaşacağımın sözünü vermiştim, öyle de yapmaya devam edeceğim. Erdoğan bugün "Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız" demiş.

Erdoğan, sana soruyorum: 2.400 km ötedeki sığınmacı nasıl bizi tehdit ediyor? Hani hükümetin sınırlarımıza hakimdi? Yoksa değil mi? Olmadığını ve kasten oldurmadığını biliyoruz. Çünkü her gün düzensiz yeni sığınmacılarla karşı karşıya kalıyoruz. Sonra da senin anlattıklarınla...

“Yol geçen hanı” mı Türkiye Erdoğan? Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun. Bunca sığınmacıyı bu topraklar kabul edemez. Kapalı kapılar ardında hangi taahhütlerde bulunduğunu söyle artık millete. Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!

Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor. Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır. Erdoğan’ın her söylediğini emir komuta zinciri içinde yerine getiriyor, sonra da "en milliyetçi benim" diye geçiniyor.

Son olarak MHP’ye gönül vermiş, vatansever insanlarımıza seslenmek istiyorum: Bu olanları ülkemize reva gören MHP yönetimine ses çıkarmayacak mısınız?''


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Habertürk canlı yayınında gerilim! Yaşar Hacısalihoğlu ile Ersan Şen birbirine girdi Fatih Portakal deprem anını anlattı: Bu kadar şiddetli bir deprem yaşamadım Erdoğan, Burhan Kuzu'nun cenazesinde konuştu: Böyle bir akıbetle imtihan olacaklarını bilmiyorlardı Saadet Partisi'nden 'Milyoner' yarışmasına rakip vergi videosu!