Ana Sayfa
07 Mart 2019 ( 47846 izlenme )
Reklamlar

Avrasya Araştırma son anket sonucunu paylaştı!

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, katıldığı canlı yayın programında yerel seçimlerle ilgili yapılan son anketin sonuçlarını paylaştı.
Ekrem İmamoğlu 1,5 puan önde

Yol TV kanalının canlı yayınında konuşan Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun 1,5 puan önde olduğunu Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın fark açtığını belirtti.

Özkiraz, “Son yaptığımız anketlerde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu 1,5 puan önde. Ekrem İmamoğlu’nun sakin ve güzel bir kampanya yürütmesinin bu duruma etkisi var.” ifadelerini kullandı.

AKP birçok şehri kaybedecek

“MHP’nin kıyıda bulunan seçmenleri partilerinin logosunu pusulada göremediği için ve AKP’ye ekonomik sıkıntılar yüzünden tepkili olduğu için CHP veya İYİ Parti’ye kayabilir. AKP tabanında daha liberal, daha Avrupai, muhalefet seçmeninden pek farkı olmayan 67 puanlık bir seçmen grubu kopacak.” diyen Özkiraz, ”Ekonomik krizi ve Türkiye’deki kötü yönetimi en çabuk fark eden onlar zaten. Bu kopuş, birçok şehri kaybettirecek” diye konuştu.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, Diken’den Minez Bayülgen’e yaptığı söyleşide ise yaptıkları son anketin detayları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

‘Ankara’nın yüzde 65’i Mansur Yavaş dedi’

Özkiraz, “İstanbul’daki anket sonuçları ile ilgili Kararsızları da dağıttığımızda Ekrem İmamoğlu, yüzde 50,1 ile 1,5 puan önde. Binali Yıldırım yüzde 48,5. Diğer ise yüzde 1,4. Ancak Erdoğan kararsızları, oy vermeyeceğini söyleyenleri sandığa götürmeyi başarırsa İstanbul’u kazanabilir” ifadelerini kullandı.

Ankara’da Mansur Yavaş’ın Özhaseki karşısında 7 puan önde olduğunu belirten Özkiraz, “Mansur Yavaş yüzde 51,60. Mehmet Özhaseki de yüzde 45,60. Hata payımız 2,5. Seçmene Ankara’da, İstanbul’da Antalya’da, “Sizce seçimi kim kazanır” diye de sorduk. Ankara’da yüzde 65’ten fazlası Mansur Yavaş dedi. Sonra “Komşularınız ve arkadaş çevrenizde en çok hangi adaya oy verileceğini düşünüyorsunuz” sorusunu da yönelttik. Bu kez Mansur Yavaş yüzde 40.70, Mehmet Özhaseki 39.9 çıktı” şeklinde konuştu.

Antalya’da ise CHP’nin açık ara önde olduğunun altını çizen Özkiraz “Karasızlar dağıtılınca millet ittifakı adayı CHP’li Muhittin Böcek yüzde 54,3. İktidarın adayı Menderes Türel ise 44,4 çıktı” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altaylı, AKP'li Yavuz'un 'Sizce seçimde bir şeyler oldu mu' sorusuna böyle yanıt vermiş Prof. Dr. Korkut Boratav’dan savaş yorumu: Kur korumalı mevduat ve seçim planı çöktü Mültecilerin Ankara sınırına bırakıldığı anlar ortaya çıktı TÜGVA belgeleri AKP'yi ayağa kaldırdı: Parti içinde konuşulanlar ortaya çıktı!