Ana Sayfa
28 Ağustos 2021 ( 9507 izlenme )
Reklamlar

Deniz Zeyrek açtı ağzını yumdu gözünü: Yüreğin yetiyorsa git karşılarına dikil!

Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesinde İslamiyet’te midye, kalamar, yengeç, ıstakoz, karides gibi deniz canlıların yenilmesiyle ilgili fetva yayımladı.

Diyanet, Kur’an'da Maide Suresi'nde denizden elde edilen yiyeceklerin helal olduğunun ifade edildiğini bildirdi. Ancak İslamiyet'te Hanefi mezhebinde midye, kalamar, yengeç, ıstakoz, karides gibi deniz canlılarını yemenin helal olmadığını aktardı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek de bugünkü köşesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştirdi.

“Ya başkan! Sen karides de yeme kalamar da yeme yengeç de yeme ıstakoz da… Biz yeriz. Günahı vebali bizim boynumuza. Birilerinin haram yemesini engellemek istiyorsan, git kul hakkı yiyenlerin, ‘devletin malı deniz, yemeyen…’ diyenlerin karşısına dikil” diyen Zeyrek şöyle devam etti:

“Yüreğin yetiyorsa de ki ‘Hiç uçak inmeyen bir havaalanına yüzlerce uçak inmiş gibi 43 milyon Euro ödemek kul hakkına girer!’ Yüreğin yetiyorsa, devletin parasını çar çur edenlere, millet açken milletin parasıyla 2 milyonluk makam otomobillere binenlere, israfı günlük hayatın olağan akışı haline getirenlere iki paragraf fetva yayınla!”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu anayasa değişikliği için AKP ile masaya oturma şartını açıkladı Erdoğan'ın uykularını kaçıracak gelişme Yılmaz Özdil Kanal İstanbul projesini yazdı... Berat Albayrak'ın yeni adresi belli oldu!