Ana Sayfa
16 Şubat 2020 ( 8768 izlenme )
Reklamlar

Dolmabahçe'de Erdoğan'ın önüne bakın ne dosyası konmuş

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 25. Genelkurmay Başkanı olarak görev yapan Yaşar Büyükanıt, yaklaşık üç ay önce hayatını kaybetti.

Yaşar Büyükanıt, Türkiye siyasi tarihine geçen 2007'deki "27 Nisan emuhtırası" ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı ve hala "sır" olarak nitelendirilen Dolmabahçe görüşmesinin de aralarında bulunduğu birçok olayla anıldı.

Büyükanıt’ın ardından "sırlarını da beraberinde götürdü" yorumu yapıldı.

Ancak, çok merak edilen Dolmabahçe görüşmesine ilişkin dikkat çeken bir bilgi gündeme geldi.

Hükümete yakın Türkiye gazetesinin yazarı Yücel Koç, bugünkü “FETÖ’yü kim besledi, büyüttü?” başlıklı yazısında, Dolmabahçe görüşmesinde FETÖ dosyasının konuşulduğunu gündeme getirdi.

Yücel Koç, “Dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, meşhur Dolmabahçe görüşmesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne Fetullahçı terör örgütünün dosyasını koydu. Dosya, cemaat görünümlü bu örgütün Emniyet, istihbarat ve ordu içinde ulaştığı tehlikeli noktayı gösteriyordu” ifadelerini kullandı.

İddiasını desteklemek isteyen Yücel Koç yazısında Dönemin Başbakan Danışmanı Abdülkadir Özkan’ın şu sözlerini hatırlattı:

“2007’de Erdoğan bu örgütün devlet içerisinden tasfiye edilme operasyonunu başlatacaktı.

Ama bir ay sonra orduya ait mühimmatların bulunduğu, darbe günlüklerinin ele geçirildiği haberleri üzerinden bir kamuoyu oluşturdular.

Ordunun darbe hazırlığı içerisinde olduğunu ve kendilerinin bu darbeyi deşifre ettiğini söylediler, süreci manipüle ettiler.

Böylece Ergenekon sürecine toplumsal bir destek kazandılar.

Fakat kuvvet komutanları yavaş yavaş içeri alınmaya başlayınca ve İlker Başbuğ hapse atılınca Sayın Erdoğan bir şeylerin yanlış gittiğini fark etti.

Ergenekon süreci ve Taraf gazetesi aleyhine konuşmalar yapmaya başladı.

2011 sonrasında da dershaneler tartışmasını açarak örgütün tasfiye sürecini başlattı."

Yani.. 
2007'de Erdoğan'ın önüne FETÖ'cülerin devlet içinde örgütlendiğine dair dosya konmuştu ancak, Erdoğan o dosyada yazanların gereğini yapmadı. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Melih Gökçek'ten şaşırtan Mansur Yavaş açıklaması Şeytanın bile aklına gelmez! Trabzon'da bebek kabini üzerinden milyonları götürmüşler 127 yıllık gazetede 'gizli toplantı' iddiası: 'Erdoğan'ın günleri sayılı, kansız bir geçişe gidiyoruz!' Babacan ve Davutoğlu'nun ekibinde kimler var?