'Erdoğan 2006'da fenalaşınca müdahale eden Doktor, bakın ne oldu...

33635 izlenme 24 Temmuz 2021
Reklamlar

TELE 1 ekranlarında yayımlanan "5 boyut"ta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumu gündeme geldi. Program konuklarından Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, 2006 yılına ait çarpıcı bir hatırlatma yaptı.

Saltık, 2006 yılında Erdoğan'ın aracında fenalaştığını ve kendisine ilk müdahaleyi yapan isim olan Sümer Güllap'ın bu olaydan 6 ay sonra gripten öldüğünü söyledi. Olayın büyük bir soru işareti olduğunu söyleyen Saltık, konuklara yaptığı bu hatırlatma ile stüdyoda şaşkınlık yarattı.

Erdoğan 2006 yılında aracında fenalaşınca şoförü panikle aşağı inmiş, kapılar otomatik olarak kilitlenmişti. Camı balyozla kırılan araçtan Erdoğan çıkarılmış, o araç daha sonra Zekeriya Öz'e tahsis edilmişti.

NE OLMUŞTU?

AŞIRI yorgunluk ve oruca bağlı olarak şeker değerlerinde düşme nedeniyle saatlerinde aniden fenalaşan Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan, koruma polisi ve şoförü hastane önünde panikleyerek kapıları kapatıp çıkınca, zırhlı aracında mahsur kaldı. Koruma polisleri, baygınlık geçirmekte olan Erdoğan’ı, zırhlı aracın şoför tarafındaki camını bitişikteki inşaattan buldukları çelik makası ve balyozla kırarak çıkardılar. 

Güven Hastanesi'nde doğru teşhis ve müdahaleyi yapan Sümer Güllap, olaydan 6 ay sonra gripten hayatını kaybetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Serdar Akinan “bir kadın Ankara temsilcisi” dedi Fırat’tan yanıt geldi Erdoğan, EPDK başkanını rencide etti: Sen milletvekilimize ver ya! Berat Albayrak aylar sonra böyle ortaya çıktı Erdoğan'ın konuşmasının ardından dolar neden düştü?