Ana Sayfa
22 Aralık 2021 ( 1287 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan erken seçim açıklaması...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Başta ekonomi olmak üzere pek çok alanda yaşanan sorunlar nedeniyle özellikle muhalefet partilerince dile getirilen 'erken seçim' çağrılarına tepki gösteren Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek şunları kaydetti:

"Şu hale bak ya. Aylardır erken seçim diyor. Cumhur İttifakı'ndan Devlet Bey bu işin Haziran 2023'te olacağını söylüyor. Ben Haziran 2023'te olacağını söylüyorum. Defalarca söylememize rağmen hala erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Bak Bay Kemal, noktalı virgül değil he, nokta koyuyorum. "

'NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ'

Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın dört ayda toplam 500 baz puan faiz indirimi kararı almasıyla tarihi seviyelere yükselen döviz kurlarının 'kur korumalı TL mevduat' sistemiyle düşüşe geçmesine işaret ederek "Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz" dedi.

'BUNLARIN BEYNİ SULANMIŞ'

Serbest piyasa kurallarına aykırı bir işlem yapmadıklarını dile getiren Erdoğan, "Türkiye ekonomisi kur üzerinden çökertilmeye çalışılırken yüzleri gülenlerin, istikrar yeniden sağlanmaya başlandığında yüzlerinin düştüğünü görüyoruz. Uyguladığımız ekonomi politikasını anlamıyor olabilirsiniz, katılmıyor olabilirsiniz ama ülkenin ve milletin hayrına bir gelişme yaşandığında hiç değilse susma erdemini gösterin. Çıkmış birisi kur düşüyor, dolar almanın tam zamanı. Bu iş kaldığı yerden devam edecek mealinde açıklama yapıyor. Bunların beyni sulanmış" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"2022 yılı bütçemizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok çalıştığınızı, yorulduğunuzu biliyorum. Rabbim emeğinizi, gayretinizi, fedakarlığınızı kabul eylesin diyorum.

'TÜRKİYE BU 10 YILLIK DÖNEMDE AKLINIZA GELECEK HER YOL VE YÖNTEMLE SINANDI'

Dünyada ve bölgemizde son 10 yıldır yaşanan gelişmeler, salgınla birlikte yeni ve daha kritik bir safhaya ulaştı. Türkiye bu 10 yıllık dönemde aklınıza gelecek her yol ve yöntemle sınandı. Sokaklarımız kaosa sürüklenmek istendi. Kaset kumpaslarıyla siyasi partilerin yönetimleri dizayn edilmeye çalışıldı. Ülkenin meşru yönetimi yalan ve iftira dolu montajlarla devrilmek istendi. Seçimleri etkilemek için akıl ve ahlak dışı yöntemler devreye sokuldu. Terör örgütleri harekete geçirildi. Askeri darbeyle milli irade çiğnenmek istendi.

'FİNANS OYUNLARIYLA ÜLKEMİZ ÇÖKERTİLMEYE ÇALIŞILDI'

Güya terörle mücadele için güney sınırlarımıza yığınak yapanlar, biz devreye girince terör örgütlerinin hamiliğine soyundu. Ekonomimize yönelik aleni tehditler savruldu, sinsi tuzaklar kuruldu. Yönetimi değiştirmek için kimlerin destekleneceği, kimlerin köstekleneceği TV programlarında konuşuldu. Gece yarıları başlayan kesintisiz finans oyunlarıyla ülkemiz çökertilmeye çalışıldı. 

'FAİZİ YÜZDE 4.5'LARA DÜŞÜREN KİMDİ? BİZDİK'

Evet, enflasyondan kurtulmak için ana muhalefetin sözcüsü bizden kurtulmanın gereğinden bahsediyor. Yüzde 7'ye enflasyonu biz düşürdük, biz. Faizi yüzde 4.5'lara düşüren kimdi? Bizdik, biz. Ama sizin kitabınızda ne düşük faiz ne de düşük enflasyon diye bir şey yok. Sizin tarihiniz yüksek faizlerle dolu, yüksek enflasyonla dolu. Biz ise halkımızı ne faize ne enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve bunun mücadelesini veriyoruz. Alışacaksınız ve AK Parti iktidarıyla bunlar nasıl oluyor, göreceksiniz. AK Parti'nin iktidarıyla hemhal olmak biraz zaman gösteriyor. işte şimdi o mücadelenin verildiği günlerdeyiz. Tüm bu birikimlerin üzerine dünyadaki gelişmelerin önümüze serdiği fırsatları da değerlendirecek yeni bir atılımın peşindeyiz. 

'BU ANA MUHALEFETTEN DAHA BÜYÜK ENGEL OLUR MU?

Önümüzde engeller yok mu? Var. Bu ana muhalefetten daha büyük engel olur mu? Adamların işi gücü engel. Önümüzde riskler, tuzaklar yok mu? Var. Ama bizim azmimiz ve gücümüz bunların hepsinden fazladır. Yeter ki birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. 

'SEÇİM HAZİRAN 2023'TE'

Hastanelerde 'sus' diyorlar ya, o da onu gösteriyor. Siz başka bir işe yaramazsınız. Öyle parmak sallamakla bir yere varamazsınız. Ne diyor? Şu hale bak ya. Aylardır erken seçim diyor. Cumhur İttifakı'ndan Devlet Bey bu işin Haziran 2023'te olacağını söylüyor. Ben Haziran 2023'te olacağını söylüyorum. Defalarca söylememize rağmen hala erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Bak Bay Kemal, noktalı virgül değil he, nokta koyuyorum. 

'BAŞARAMAYACAKSINIZ'

Buradan milli iradenin üstünlüğünü kabullenmek istemeyen darbe heveslilerine sesleniyorum. Para kazanma peşinde alın teriyle koşanları alkışlıyorum, buradan terörle, ambargoyla Türk siyasetini dizayn etmeye çalışan emperyalistlere sesleniyorum. Buradan siyaset kurumuna ayar vermeye alışmış vesayet artıklarına sesleniyorum. Başaramayacaksınız. 

'YAĞAN YAĞMURDA BERABER ISLANDIĞIMIZ GİBİ, AÇAN GÜNEŞTE DE BERABER ISINACAĞIZ'

Yıllarca 'beraber yürüdük biz bu yollarda' şarkısını boşuna söylemedik. Yağan yağmurda beraber ıslandığımız gibi açan güneşte de beraber ısınacağız. Biz inancına, kökenine, tercihlerine bakmadan her rengiyle, her deseniyle, her ferdiyle milletimizin tamamını seviyoruz. 84 milyonun her birini bağrımıza basıyoruz.

'NEREYE GİTTİĞİMİZİ BİLİYORUZ'

Bugüne kadar aşkla bağlı olduğumuz milletimize hizmet etmek dışında hiçbir gaye taşımadık. Eksiğimiz olabilir, noksanımız olabilir, hatta hatamız olabilir. Ama samimiyetimizden, gayretimizden, ortaya koyduğumuz hedeflerin doğruluğundan kimsenin şüphesi olamaz. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum. Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. İnşallah varacağımız yer hem bizlerin hem de bizden sonraki nesillerin hayatlarında asırlık değişiklik yapacak bir yön. 

'BAZILARININ DURUMDAN HİÇ DE MUTLU OLMADIKLARINI GÖRÜYORUZ'

Biz serbest piyasa kurallarına aykırı bir iş yapmıyoruz. Art niyetli spekülatörlerin ülkemizin üzerinden ellerini çekmesini sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu kalbi ve zihni kirlenmemiş herkesin memnuniyetle karşılayacağı bir gelişmedir. Bazılarının bu durumdan hiç de mutlu olmadıklarını görüyoruz. 

'BUNLARA GEREKEN CEVABI İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA MİLLETİM VERECEK'

Türkiye ekonomisi kur üzerinden çökertilmeye çalışılırken yüzleri gülenlerin, istikrar yeniden sağlanmaya başlandığında yüzlerinin düştüğünü görüyoruz. Uyguladığımız ekonomi politikasını anlamıyor olabilirsiniz, katılmıyor olabilirsiniz ama ülkenin ve milletin hayrına bir gelişme yaşandığında hiç değilse susma erdemini gösterin. Çıkmış birisi kur düşüyor, dolar almanın tam zamanı. Bu iş kaldığı yerden devam edecek mealinde açıklama yapıyor. Bunların beyni sulanmış. Bunlara gereken cevabı inşallah en kısa zamanda benim milletim verecek. Bu sözün tercümesi kurun yeniden ülkenin gerçekleriyle ve ekonominin kurallarıyla ilgisi olmayan seviyelere çıkması demektir. Bunlarla ilgili BDDK yargı yolunu açtı. 

'3600 EK GÖSTERGEYİ İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİNDE HAYATA GEÇİRİYORUZ'

Kur ve enflasyon baskısı altında hiçbir vatandaşımızın kazanımlarını kaybetmesine izin vermemekte kararlıyız. Çalışanlarımızın gelirlerini artırmaya yönelik ciddi adımlar attık. Asgari ücrete yüzde 50'yle en büyük zammı yaptık. Uzun yılların özlemini hayata geçirerek asgari ücreti vergi dışı da bıraktık. Mesela memurlarımızda toplu sözleşme artışı ve enflasyon farkına ilave olarak 300 liralık artış sağladık. 3600 ek göstergeyi de inşallah önümüzdeki yıl içinde hayata geçiriyoruz. "

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hüsnü Mahalli: Peki AKP şimdi ne yapacak? Ankara'da korkutan yangın Hangi Kanser Türüne Nasıl Önlem Alınır? Padişahın biri, patlıcanı çok severmiş…..