Ana Sayfa
29 Haziran 2022 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Fatih Portakal eyleme geçti. Şöhreti bırakıp inzivaya çekilmişti.

Kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak nitelendirilen ve tepkilere neden olan Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri bu haftaya ertelenmişti.

Teklifin 29’uncu maddesi, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlamasını tanımlayarak bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası öngörüyor. Özellikle sosyal medyada iktidara yönelik eleştirilerle ilgili paylaşılanlara karşı hükümetin cezalandırma yöntemi olduğu eleştirileri konuşuluyor…

FATİH PORTAKAL EYLEME GEÇTİ

Söz konusu yasaya bir tepki de FOX TV’den ayrıldıktan sonra İzmir’de inzivaya çekilen gazeteci Fatih Portakal’dan geldi.

Portakal sansürü protesto etmek için profil resmini simsiyah yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fatih Portakal paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu karanlığı hep birlikte tek ses olursak aydınlığa dönüştürebiliriz. Bizim elimizde. #YeniProfilResmim zifiri bir karanlık. Neden mi? #sansüryasasınahayır demek için! Karanlık kadar korkutan ne olabilir?”

İşte o paylaşım:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Atatürk’ün o mücadelesini okumamış ‘Alevi dedesi’ olarak Almanya’ya gönderilen çocuğun babası konuştu: Oğlum hayatında hiç cemevine gitmedi Muhammed ve bebeği… Erdoğan'dan İlçe Başkanlarına Mektup!