Ana Sayfa
10 Temmuz 2022 ( 994 izlenme )
Reklamlar

İlber Ortaylı'dan AKP ve yandaşlarının hedef gösterdiği Mansur Yavaş'a destek

Tarihçiyazar Prof. Dr. İilber Ortaylı Youtube'da yayınlanan Kafa TV'nin konuğu oldu. 

Ortaylı, son dönemde sağanak yağış nedeniyle selin yaşadığı Ankara'da eski yönetimi eleştirerek Mansur Yavaş'ı beğendiğini söyledi. 

Ortaylı, "Çok kısa zamanda çok iyi işler yapıyor. Siz bu utanmazca tenkitleri, yok sel sularında bir şey yapmamış da... Sizinkinin ne yaptığını görüyorum. 25 sene idare ettiniz ne yaptınız? Şehrin sel sularından Ankara sel mıntıkası oldu. Aşırı yağmur olan yıllarda çok kötü su baskınlarının olduğu ama her sene bahar yağmurlarında bir yerlerin su altında kaldığı belli. Altyapı olarak ne yapmışsınız 25 sene? Yolların sütüne garip garip taklar yapmak falan..." diye konuştu. 

Nüfusu artan bir yerde son seçilen yerel yöneticiye yüklenmenin akıllıca olmadığını söyleyen Ortaylı, "Ben Mansur Bey'i belediye reisi olarak savunuyorum. Eski kasabaları gezdim. Beypazarı, Nallıhan hepsi çöküntü içindeydi. Beypazarı'nı canlandırdı" dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil, koronavirüsü değil başka bir virüsü yazdı: Bu virüsün aşısı yok Reuters: EYT’liler ve asgari ücret için çalışma başlatıldı Kazada Ölen Hamile Doktorun Bebeğine Yazdığı Mektup Yürekleri Burktu Yılmaz Özdil: Çeyrek asırdır bi Ekrem çıksın diye bekliyoruz, kıymetini bilmeliyiz