Ana Sayfa
08 Ocak 2022 ( 74 izlenme )
Reklamlar

İş Bankası’ndan binlerce emeklisini bayram ettirecek karar

SGK tarafından her iki bayramda emeklilere ödenen bayram ikramiyesi bugüne kadar banka emekli sandıklarından emekli olanlara ödenmiyordu. Banka emekli sandıkları söz konusu ödemenin Hazine tarafından yapılması gerektiğini öne sürüp dava açmışlardı. 

Paramedya'da yer alan habere göre, İş Bankası Emekli Sandığı yönetimi, dava sürecinin devam etmesi ve emeklilerinin daha fazla mağdur olmaması adına tüm emeklilerine geçmiş dönemi de kapsayan ödeme yapma kararı aldı. Buna göre, yaklaşık 3 yıldır SGK tarafından ödenen bayram ikramiyelerini İş Bankası kendi emeklilerine de ödeyecek.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, tüm personel ve emeklilere yazdığı bir mesajla müjdeli haberi verdi. Genel Müdür Aran, “hukuki süreç henüz neticelenmemiş olmakla ve tamamen haksız bulduğumuz bu düzenlemenin neden olduğu olumsuzluklara ve risklere dair daha önceki açıklamalarımız geçerliliğini aynen muhafaza etmekle birlikte, emeklilerimizin bu konuda daha fazla mağdur olmamalarını teminen emekli bayram ikramiyelerinin ödenmeye başlanmasına Emekli Sandığı Vakfımız Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir. Bu kapsamdaki ilk ödeme geçmiş dönemlere dair ödenmemiş bayram ikramiyelerine ve kanuni faizlerine ilişkin olarak gerçekleştirilecek olup, ödemeler ocak ayı içinde hak sahibi üyelerin hesaplarına yatırılacaktır “dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ece Üner'den Erdoğan'ın Selvi'ye Köşenden gereğini yap diyerek talimat vermesine çok konuşulacak paylaşım Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı Mehmet Ceyhan “otçuları” açıkladı... Hedefinde Erdoğan'ın başdanışmanı var İstanbul seçim sonuçlarında son dakika