Auto-Created-3
12 Ocak 2021 ( 2372 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'ye 'gizlice' getirildiği söylenen Biontech aşısıyla ilgili skandal: İkinci dozunu bugün yaptırdım!

CHP eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Türkiye'ye 25 bin doz Alman Biontech aşısının getirildiğini ancak aşıların nerede olduğunun bilinmediğini iddia etmişti. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Kasım ayında Biontech aşısının 2’nci dozunu da olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı.

İKİ DOZU DA BİRER AY ARAYLA YAPTIRMIŞ

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Türkiye'ye gizlice getirildiği iddia edilen 25 bin doz Alman Biontech aşısının nerede ve kimlere uygulandığı tartışmaları yaşanırken, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü’nün ilk dozu Ekim ayında ikinci dozu ise Kasım ayında olduğu ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Hülagü sosyal medya hesabından 30 Kasım 2020'de yaptığı paylaşımda “Çocukken büyüklerimizin zoruyla aşıya götürülürdük. Covid19 bizim bu huylarımızı da değiştirdi. 4 hafta önce ilk dozu yapılan Biontech firma aşısının 2.dozunu bugün yaptırdım. Lütfen Maske. Mesafe ve Temizlik kurallarına dikkat edelim İşin şakası ve telafisi yok” ifadelerini kullandı.

NEDEN ÇİN AŞISI OLMADI

61 yaşındaki Hülagü bir takipçisinin "Çin aşısını niye vurulmadınız" sorusuna "Yaş tutmuyor" yanıtını verdi.

Hülagü’nün bu yanıtıyla birlikte, Çin aşısının kaç yaş üstüne uygulanmayacağı merak edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Koca, coronadan kaynaklı can kaybı ve yeni hasta sayısını açıkladı! İşte 15 Kasım tablosu… Dilipak AKP'ye ağır suçlamaları peş peşe sıraladı. Sayıştay'ın Milli Piyango raporu ortaya çıktı Yeni anayasanın emanet edildiği Yavuz Atar kim