Ana Sayfa
22 Mart 2020 ( 11855 izlenme )
Reklamlar

Yasağa uymadı sokağa çıktı! İlk ceza kesildi

İçişleri Bakanlığı, Corona virüsü (Kovid19) salgını nedeniyle Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını duyurmuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Kentimizde şu ana kadar 5 kişiye ceza kesildi. Bunlardan 2 tanesi Beyşehir ilçemizde karantinada beklemesi gerekirken, dışarı çıkan gurbetçi çiftimiz. Bu çiftimiz yurtdışından gelmiş ve test sonuçları negatif çıkmış ama 14 gün karantina kuralına uymayarak dışarı çıkmış” dedi.

“KONYALILARIN YÜZDE 98’İ KURALLARA UYDU”

Konya ‘da vatandaşların yaklaşık yüzde 98’inin uyarıları dikkate alarak dışarı çıkmadığını belirten Aydın “ Arkadaşlarımız corona virüsü ile mücadele kapsamında piknik alanları ve parkları kontrol ettiler. Kontrollerimiz sonucunda İlimizde vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 98’i yapılan uyarıları dikkate alarak dışarı çıkmadıkları belirlendi” ifadelerini kullandı.

“TOPLAM 5 KİŞİYE PARA CEZASI UYGULANDI”

Yasağa aldırış etmeden evinden çıkan 65 yaş üstü 5 vatandaşa kişi başı 3 bin 150’şer lira ceza yazıldığını aktaran Aydın, şunları söyledi;

*Kentimizde şu ana kadar 5 kişiye ceza kesildi. Bunlardan 2 tanesi Beyşehir ilçemizde karantinada beklemesi gerekirken, dışarı çıkan gurbetçi çiftimiz.


*Bu çiftimiz yurtdışından gelmiş ve test sonuçları negatif çıkmış ama 14 gün karantina kuralına uymayarak dışarı çıkmış. Komşularının ihbarı üzerine harekete geçen ekiplerimiz, gurbetçi çifti bulup kişi başı 3 bin 150’şer lira cezai işlem uyguladı.

*Kent merkezimizde de yasaklara uymayan 3 vatandaşımıza da para ceza uygulandı” dedi.

“9 YAŞLI İHTİYAÇLARI İÇİN ARADI”

Gün içerisinde ALO 155 ihbar hattına 216 tane ihbar geldiğini ifade eden Aydın, “Bugün ihbar hattımıza toplamda 216 ihbar geldi. Bu ihbarlardan 9 tanesi 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelikti. Geri kalan ihbarlar ise dışarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızı gördüklerini belirterek bize ileten vatandaşlarımızın ihbarlarıydı” diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ’TA DA CEZA VERİLDİ

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Ilıca Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen bir vatandaş, yasağa uymayarak dışarı çıktı.

“YENİDEN CEZA YAZARIZ”


Cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde 392 lira idari para cezası yediğini söyleyen vatandaş, “Yapacak bir şey yok. Ekmek almaya gidiyordum, dışarıda görürsek yeniden ceza yazacaklarını söylediler” ifadesini kullandı.

Yaşlı adamın rahat tavırları ise dikkat çekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PİAR kamuoyu anketi: 'BUNLAR GİTSİN DE...' Erdoğan, Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ve 81 ilin valısı hakkında suç duyurusu Davutoğlu’ndan Tekalifi Milliye çıkışı Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın evine polis baskını!